Kahraman imama sal-dırı

İngiltere’nin başkenti Londra’da bir imamın, Yeni Zelanda’daki te-rör sal-dırılarının ardından İslam düşmanlarının sal-dırıların hedefi olduğunu açıkladı.

YOLCU SAL-DIRDI, BİSİKLETLİ TÜKÜRDÜ

Finsbury Park Camisi İmamı Muhammed Mahmud, önce otobüste bir yolcunun hakaretinin, daha sonra da bir bisikletlinin tükürüğünün hedefi oldu.

KÜFÜR ETTİ

Mahmud, eve dönerken otobüse bindiğini belirterek, orta yaşlı beyaz bir adamın kendisine, “Aşağılık” dediğini ve küfür ettiğini söyledi.

“ÇOK ÜZGÜNÜM”

Otobüsten indikten sonra da bir bisikletlinin kendisine tükürdüğünü söyleyen İmam, “Peşinden gittim ama kaçtı. Olaydan (Yeni Zelanda’daki te-rör sal-dırısı) ve bu hafta yaşadıklarımızın ardından, böylesine düşüncesiz bir nef-ret ve İslamofobiyi görmekten dolayı çok üzgünüm” ifadesini kullandı.

KAHRAMAN İLAN EDİLMİŞTİ

Finsbury Park Camisi yakınlarında 2017’de düzenlenen ve bir kişinin öld-üğü kamyonetli sal-dırı sonrası cemaati sakinleştirdiği için ‘kahraman’ ilan edilen İmam, Yeni Zelanda ziyaretinin ardından polise şikayette bulunacağını söyledi.

LONDRA’DA SAL-DIRILAR ARTIYOR

Londra’da cuma namazı sırasında iki aşırı sağcının cemaatten bir kişiye çekiçle sal-dırması ve ertesi gün de aşırı sağcı bir kişinin 19 yaşındaki bir genci bı-çaklaması gibi olaylara dikkati çeken gazete, imamın da maruz kaldığı sal-dırıların nef-ret suçlarının Londra’da arttığının bir işareti olduğunun altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir