Kağıt bilete dönüş geliyor

Müsiad temsilcisi İsrafil Çimen twitter’da yaptığı açıklamada İBB’nin haksız yere donanım tedarikçileriyle sözleşmeyi feshettiği için zor duruma düştüğünü yakında kağıt bilete dönebileceğimizi yazdı. İşte o tweetler;

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşımda kağıt bilet’e mi dönüyor?

Bilindiği üzere İBB iştirak şirketi Belbim A.Ş İstanbul’da Elektronik ücret toplama sistemlerini hem tasarlayıp, hem üretip hemde işletiyordu.Yazılım anlamında dünya çapında öncü bir konumdaydı Belbim A.Ş. Günlük yaklaşık 7 Milyon kart okutma ile bir rekora sahipti.

Ekrem imamoğlunun ibb başkanı seçilmesiyle birlikte Belbim’e atanan yöneticiler donanım tedarikçileriyle olan sözleşmelerini tek taraflı ve haksız gerekçelerle fesh etti.İşte bu stratejik ahmaklık bir çok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu.

İstanbul için özel üretilen ücret toplama cihazları(Validatör) sıkıntısı çeken BELBİM mevcut tedarikçisiyle siyasi bir karar alarak sözleşmeyi feshetti.Sonuç geciken metro açılışları, sefere çıkamayan İETT otobüsleri, metrobüsler vs.

Durum o kadar vahim ki, aldığım duyumlara göre ekonomik ömürlerini doldurmuş cihazlar artık tamir dahi edilemiyor, çok acil yenilenmesi gerekiyor.Gün içerisinde iki kez garaja gidip cihaz değiştiren otobüsler var.

Özel Halk otobüsü sahipleri ise isyan bayrağını açmış durumda.Otobüslerde İstanbul Kartı kaldırıp eski usul Kağıt bilete geçilmesi gündemde. Hatta insanlar alışsın diye kağıt iade biletleri dağıtılmaya başlanmış. Sen bunu hak etmedin İSTANBUL…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir