İstanbul seçimleriyle ilgili açıklama geldi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz sosyal medya hesabından 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. İstanbul’da CHP tarafından yapılan usulsüzlüklerle ilgili YSK’ya başvuru yapan AK Parti, seçimlerin iptal edilmesini talep etmişti. YSK da AK Parti’nin bu talebiyle ilgili görüşmelere başlamıştı. Ali İhsan Yavuz, yaşanan bu süreçle ilgili olarak sosyal medya hesabından kritik açıklamalarda bulundu. İşte Yavuz’un o açıklamaları:

“YSK bugün vermiş olduğu ara kararla, kanunla ihraç edilenlere ilişkin oy kullanamazlar şeklindeki talebimizi oy çokluğuyla reddetti. Diğer iddia ve taleplerimizin araştırılmasına karar verdi.

YSK O KONULARIN ARAŞTIRILMASINA KARAR VERDİ!

Buna göre, 2 bin 732 kısıtlı, bin 229 ölü, 10 bin 290 hem cezaevi hem de İstanbul seçmen listesinde kayıtlı olan, 5 bin 287 hükümlü olmasına rağmen, İstanbul seçmen listesinde kayıtlı olan, 236 yerleşim yeri adresi cezaevi olan, 21 bin 782 kişi 18 yaş üstü zihinsel engelli olan olmak üzere, toplam 41 bin 556 seçmenle ilgili araştırma kararı verdi. Ayrıca sandık başkanları ve memur üyelerin ne şekilde oluşturulduğuna ilişkin konuların araştırılmasına karar verdi.”

Kaynak: Sabah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir