İspanya’da peşpeşe alarmlar

İspanya bombalı sal-dırı haberleriyle çalkalanmaya başlandı. Barselona kentinde tren hattı yakınlarında bomba alarmı verildi. Bomba alarmının üzerine iki tren hattının seferleri durdurulurken bölgeye bomba imha, ve çok sayıda polis ekibi sevkedildi.

ARAMA YAPILIYOR

Şüpheli çanta sebebiyle polis, iki tren hattında arama yapıyor.Yetkililer, boşaltılan trenlerin 3 ve 4 numaralı hatlardaki hızlı trenler olduğu açıklamasını yaptı.

Katalonya polisi Twitter´dan yaptığı duyuruda, “Sabah saat 8:00 sularında, ray altyapısı güvenlik operatöründen Adif, bizi arayarak tarayıcıdan geçirdiği bir çantanın içinde patlayıcı bir maddeye benzeyen bir cisim bulunduğunu söyledi” açıklaması yapıldı.

MADRİD’DE DE AYNI ALARM VERİLDİ

İspanya’nın başkenti Madrid’de ise Atocha tren istasyonu da boşaltıldı. Br ihbar üzerine boşlatılan tren istasyonunda bomba araması yapılıyor.

MEDYA SESSİZ, ATEŞE BARUTLA GİTMİYOR

Başta İspanyol olmak üzere bütün Avrupa medyası da bu gelişmelere sessiz kaldı. İspanyol televizyonları ve haber siteleri yangına körükle gitmemeye özen gösteriyor. İspanyol sosyal medya kullanıcıları arasında saldırı girişimini hükümete bağlayanlar da mevcut değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir