İşin arkasından dizi oyuncusu çıktı

Oyuncu Suat E., sahte sosyal medya hesabından is-tismar iddiasıyla gündemde. İddiaya göre E.’nin sosyal medya hesabında 4 binden fazla çocuk vardı. E.’nin o hesaptan, 12 yaşındaki kız çocuğuna attığı cin-sel içerikli mesajlar ortaya çıktı. Mesajları ise çocuğun ağabeyi gördü ve bir buluşma senaryosu hazırladı. Oyuncunun ise 8 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacağı öğrenildi.

Sahte sosyal medya hesabından ta-ciz etti
Habertürk’ün haberine göre, daha çok dizilerde rol olan Suat E., 12 yaşındaki bir çocuğu ta-ciz etmekle suçlanıyor. 12 yaşındaki mağdur çocuğun yaşadığı cin-sel saldırının ayrıntıları ise savcılık tutanağına geçti. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, 7. sınıf öğrencisi mağdur çocuk, Suat E. ile sosyal medyada tanıştı. Ancak E.’nin gerçek kimliğini bilmiyordu. Çünkü Suat E’in sosyal medya hesabı sahteydi ve yazışmalarında kendisini küçük çocuğa “18 yaşındayım” diyerek tanıttı.

Cin-sel içerikli mesajlar attı
Dakikalar içerisinde mesajlaşmanın seyri değişti. İddiaya göre ünlü oyuncu cin-sel içerikli mesajlar atmaya başladı. Bundan korkan küçük kız, oyuncuyu engelledi ve derhal durumu annesine bildirdi.

Ağabay, kardeşi gibi oyuncuyla konuştu, randevulaştılar
Mesajların içeriğinden haberdar olan ağabey Osman A. kız kardeşinin hesabından, Suat E.’yle mesajlaşmaya başladı. Suat E., mesajla ta-ciz ettiği kız çocuğuyla buluşmak için Emniyetevleri’ne randevu verdi. Ünlü oyuncu küçük kızla buluşmak için randevu noktasına gitmek üzere 4. Levent metrosundan çıkınca, kendisini bekleyen çocuğun ağabeyi ile karşılaştı.

Metrodan çıkınca küçük kızı değil ağabeyini gördü
Ağabey Osman A. ile çevrede bulunan mahalleli oyuncuya derhal müdahale etti. O anları çevrede bulunanlar da telefonlarıyla kaydetti. İs-tismar ve ta-ciz şüphelisi oyuncu Suat E. hemen gözaltına alındı.

“Rızası vardı” diyerek şikayetçi oldu
Savcılıktaki ifadesinde küçük kıza attığı mesajları kabul etti. Ancak “Ben kızı 16 yaşında sanıyordum. Rızası vardı” diyerek kendini savundu. Osman A. oyuncu Suat E.’den şikayetçi oldu. İs-tismar sanığı dizi oyuncusu, küçük çocukla buluşmak için gittiği 4. Levent metrosu çıkışında saldırıya uğradığı gerekçesiyle de şikayetçi oldu. Cin-sel is-tismar sanığı Suat E. önümüzdeki günlerde Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

“Kardeşim gibi konuşup buluşma ayarladım”
Tüm yaşanan bu süreci ve ayrıntılarını anlatan ağabey Osman A., kardeşinin sosyal medya hesabından cin-sel is-tismara maruz kaldığını söyleyerek “Konu birinci ikinci cümleden sonra artık cin-selliğe tamamen yönelmiş. Sürekli cin-sel içerikli konu açmalar… Küçük çocukların peşinde olan bir tip. Takip ettiği 4 bin, 4 bin 500’e yakın kişi var ve hepsi çocuk. Kardeşimi korkutma amaçlı tehdit etmiş. Kardeşim onu engelleyip anneme söylemiş. Annem de bana. Hemen kardeşimin şifresini aldım. Kardeşim gibi konuşmaya başladım. Bir buluşma ayarladım. Buluşma yerinde direk müdahale ettik zaten. Çevreden de insanlar bizi tanıyıp bildiği için onlar da ister istemez bağrışa çağrışa geldi. Onlar da müdahale etti” dedi.

Daha sonra olay yerine bekçilerin geldiğini anlatan Osman A., “Kelepçelenip karakola götürdüler. Ona müdahale etmemdeki amaç tamamen diğer insanların da hem kızlarını, hem çocuklarını, kardeşlerini düşünmemden dolayı. Ama ders olsun ki bir daha aynı şekilde birine yapmasın” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir