İs-rail AA’yı vurdu

İs-rail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binaya hava saldırısı düzenledi.

Gazze’deki AA muhabirlerinin aktardığı bilgiye göre, İs-rail güçleri tarafından Gazze’deki AA ofisinin bulunduğu binaya önce uyarı atışı yapıldı.

AA çalışanları, uyarı atışının hemen ardından yanlarına alabildikleri birkaç eşya ile birlikte binayı boşalttı. Kısa bir süre sonra İs-rail savaş uçaklarının en az 5 roketle düzenlediği hava saldırısı sonucu bina tamamen yıkıldı.

ANADOLU AJANSI ÇALIŞANLARININ DURUMU İYİ

Anadolu Ajansı çalışanlarının durumunun iyi olduğu bildirilirken, saldırıda herhangi bir can kaybı olup olmadığına dair henüz kesin bilgiye ise ulaşılamadı.

Filistin Hükümetinden yapılan açıklamada, “AA ofisinin hedef alınması, tanıkların uzaklaştırılması girişimidir ve İs-rail’in Gazze’ye yönelik katliamlarına hazırlıktır.” ifadeleri kulanıldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın saldırıyla ilgili “İs-rail, yeni bir saldırganlık örneği göstererek Anadolu Ajansı’nın Gazze’deki ofisinin bulunduğu binayı vurmuştur. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.” açıklamasını yaptı.

ÇAVUŞOĞLU: İNSANLIĞA KARŞI SUÇTUR

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “İs-rail’in uyguladığı şiddet insanlığa karşı suçtur. Bu saldırıdan İs-rail kadar onu cesaretlendirenler de sorumludur” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İs-rail’in Gazze’ye yönelik yaptığı saldırıya resmi Twitter hesabından yayımladığı mesajla tepki gösterdi. Çavuşoğlu, “Gazze’deki Anadolu Ajansı binasının hedef alınması İs-rail saldırganlığının yeni göstergesi. İs-rail’in uyguladığı şiddet insanlığa karşı suçtur. Bu saldırıdan İs-rail kadar onu cesaretlendirenler de sorumludur. Dünyada tek kalsak bile Filistin davasını sonuna kadar savunacağız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir