İran’da virüs var Türkiye önlemi alıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın İran Sağlık Bakanı Nemeki ile telefon görüşmesinde Covid-19’la ilgili tedbirlerin acilen hayata geçirilmesi kararlaştırıldı… Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son dakika açıkladığı bilgilere göre; İran’da koronavirüs nedeniyle 5 kişi hayatını kaybetti, vaka sayısı ise 750’ye yükseldi.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve binlerce kişinin ö-lümüne neden olan koronavirüs (Kovid-19) Türkiye sınırına dayandı. Virüs, Türkiye’nin komşusu İran’da da ortaya çıktı.

SAĞLIK BAKANI İRANLI MEVKİDAŞIYLA GÖRÜŞTÜ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, İran Sağlık Bakanı Sayın Said Nemeki telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bakan Koca görüşmeyle ilgili, “İran Sağlık Bakanı Sayın Said Nemeki ile ülkelerinde yaşanan Kovid-19 vakasıyla ilgili telefon görüşmesi gerçekleştirdik. İki ülke arasında alınması gereken tedbirleri acilen hayata geçireceğimizi karşılıklı olarak teyit ettik. Komşumuzun bu hadiseye karşı her zaman yanındayız.” ifadelerini kullandı.

İRAN’DA 5 KİŞİ Ö-LDÜ

Koca, İran Sağlık Bakanı Nemeki’nin ülkesindeki son durumla ilgili şu bilgileri aktardığını ifade etti; “İran’da bugüne kadar görülen şüpheli vaka sayısının 750 olduğunu, 18 vakada koronavirüs bulunduğunu, 5 kişinin hayatını kaybettiğini söylediler.”

LÜBNAN VE İSRAİL’E DE SIÇRADI

Koronavirüs (Kovid-19) dünyada yayılmaya devam ediyor. Virüs son olarak İsrail ve Lübnan’da da tespit edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir