İmamoğlu’nun zam kararı

Son dönemde üst üste gelen zamlara bir yenisi daha eklendi. İstanbul’da taksi ve minibüs ücretlerine yapılan zamların ardından şimdi de İETT’ye yüzde 35 zam geldi.

2,60’TAN 3,50’YE ÇIKIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Afet Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleşen Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısında özel halk otobüsü, İETT, metro ve metrobüs tarifelerinde en kısa mesafe ücreti 2.60 TL’den 3.50 TL’ye yükseltilmesi için karar alındı.

3 YILDIR ZAM YOK

3 yıldır toplu taşıma ücretlerine zam yapılmadığını ifade eden esnaf temsilcileri, UKOME toplantısında elektronik bilet ücret tarifelerine yüzde 35 zam yapılmasını talep etti.

Yapılan oylama sonucu, oy çokluğu ile elektronik bilet ücret tarifelerine yüzde 35 zam yapılmasına karar verildi. Zam İBB’nin onayının ardından yürülüğe girecek.

İSTESOB Başkan Vekili Engin Türkmen, Habertürk canlı yayınına katılarak zam kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.

ZAMDAN DÖNÜŞ YOK

Türkmen, kararın geçerli olduğunu bunun ancak mahkemeyle bozulabileceğini söyledi.

“3 SENELİK ENFLASYONU KOYUN HALKIMIZ KARAR VERSİN”

3 yıldır ulaşıma zam gelmediğini belirten Engin Türkmen, “İBB sağ olsun bize destek veriyor. Bu destek olmasa zaten çalışamayız. 3 senelik enflasyonu koyun kararı halkımız versin.” dedi.

YÜZDE 105 ZAM İSTENDİ

Türkmen, “Yüzde 35’te anlaştık. Bizim 3 yıllık döküman yaptık. Giderlerimizin 3 yılda yüzde 105 arttığını bildirdik. Yüzde 35 zamda anlaşıldı.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir