İmamoğlu’nun şovu devam ediyor

31 Mart seçimlerinin ardından İstanbul’daki oy sayımı süreci devam ediyor. Öğleden sonra ilk olarak AK Parti adayı Binali Yıldırım kamera karşısına geçerek, açıklama yaptı. Yıldırım’dan sonra CHP adayı Ekrem İmamoğlu da basın toplantısı düzenleyerek hem Yıldırım’a cevap verdi, hem de süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

MIZIKÇILIK YAPMAYIN DİYOR

Oy farkının 29 binden 12 binlere geldiğinden’habersiz’ olan İmamoğlu Parti’yi mızıkçılık yapmakla suçladı. İmamoğlu “Benim küçüklükten mızıkçı arkadaşlarım vardı. 50 yaşına geldi hala mızıkçılar. AKP’nin yaptığı da şimdi bu” dedi.

SEÇİMİ MURDAR İLAN ETMESİ HUKUKA SAYGISIZLIKTIR

Bu iddiaların seçimi kaybettikten sonra uydurulup üretildiğidir. İddia üretimine maalesef Büyükçekmece’de birçok kamu kişileri de dahil edilmeyece çalışılmıştır, emniyet mensuplarımza ayıp edilmiştir. Suç ve suçlu yaratma çabası gösterilmiştir. AK Parti’nin sayımdan kaynaklanan usulsüzlük iddiaları… Gündemden kalktı. YSK sayılmış oylar geçerlidir demesine rağmen gerekçelerini ortaya koyarak geçersiz oylar tekrar sayılmıştır. 57 sondaj sandığı sayıldı. Bazı ilçelerde oyların tamamı da sayıldı. YSK’nın aldığı bu kararlara rağmen Sayın Yıldırım’ın seçimi murdar ilan etmesi hukuka saygısızlıktır kazanamadığı seçimi murdar ilan etme gayretkeşliğidir. Hani ağırbaşlı olmak gerekirdi? Hani devlet adamlığı bunu yapmayı gerektirirdi? Binali Bey’in neden geçersiz oylar benim lehime artmaktadır? Oylarımız sandıkta iç edilmiştir diyor. İşine gelir gibi konuşuyor.

BEN AK PARTİ’NİN ADAYI OLSAYDIM…
Buradan benim çok kıymetli, bütün yaşam biçimleriyle, ahlaklarıyla, değerleriyle, maneviyatlarıyla kucaklamaya hazır olduğum; AK Partili seçmenlere, AK Parti’ye oy veren kardeşlerime, vatandaşlarıma seslenmek istiyorum. 1994 yılında bu şehirde bir seçim oldu ve bu seçimi kazanan Sayın Cumhurbaşkanı’na SHP-DYP iktidarı görevi teslim ettiler. 2002 yılında AK Parti seçimi kazandı, o dönemin iktidarı ülkeyi AK Parti’ye teslim etti. Bu demokrasinin güzelliğidir. Bunu benim AK Partili kardeşlerim görsünler. Özellikle şunu istiyorum: AK Partili seçmenler, kıymetli hemşehrilerim bir an düşünün ben sizin adayınız olsaydım ne düşünürdünüz. Bunu düşünün yeter. Her birinizi kucaklıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir