Hükümete koronavirüs bulaştı

Çin’den sonra İran’ı da etkisi altına alan koronavirüs, yayılmaya tüm hızıyla devam ediyor. Ülkede 50’den fazla ö-lüme neden olan koronavirüs, İran Sağlık Bakanı Yardımcısı İreç Herirçi’ye de bulaştı.

TWITTER’DAN DUYURDU

Tedavi altına alınan Herirçi, Twitter hesabından yayınladığı videoyla, kendisinde virüs tespit edildiğini ve bu salgını yeneceklerini söyledi.

“KENDİMİ EVDE İZOLE ETTİM”

Bakan yardımcısı “Size koronavirüse yakalandığını bildiriyorum. Dün akşam ateşim vardı ve kendimi evde izole ettim. Yapılan ilk testimin sonucu pozitif çıktı. Birkaç dakika önce bana yapılan son testin de pozitif olduğunu bildirdiler. Şu anda tedaviye başlıyorum ve durumum kötü değil. İnanıyorum ki birkaç hafta içerisinde iyileşeceğim.” dedi.

DÜN BASIN AÇIKLAMASI YAPMIŞTI

İran’da korona vakalarının artmasının ardından dün basın mensuplarının karşısına çıkan bakan yardımcısı Herirçi’nin, toplantı anında sık sık öksürerek terini silmesi dikkatlerden kaçmamıştı.

“KARANTİNAYI DESTEKLEMİYORUZ”

Bakan yardımcısı, basın toplantısında, “Karantinayı desteklemiyoruz. Çünkü I. Dünya Savaşı’dan kalma bir uygulama. Çin de bundan memnun kalmadı. Kum’u kapatsak, insanlar diğer şehirlere gider ve virüs ülkeye yayılır.” açıklamasını yapmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir