Hırsızlık olayı mı casusluk mu

Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Bender’in aracı çalındı. Trafikte, Prof. Bender’in kullandığı araca arkadan çarpan hırsızlar, Bender’in araçtan inmesini sağladı. Hırsızlar Bender’in araçtan inmesini fırsat bilerek bindikleri araç ile hızla olay yerinden uzaklaştı.

DUKTOSKOPİ CİHAZI DA ARAÇLA BİRLİKTE ÇALINDI

Aracın içinde bulunan ve sadece Prof. Bender tarafından meme kanseri teşhisi için kullanılan Duktoskopi cihazı da araçla birlikte hırsızların eline geçti.

“BENİM İÇİN ARAÇTAN DAHA ÖNEMLİ OLAN O CİHAZ”

Çalınan aracın bagajında bulunan Duktoskopi cihazının araçtan daha önemli olduğunu söyleyen Prof. Bender,“Meme ucu akıntısı olan hastaların teşhisinde kullandığım bir cihaz. Bu cihaz meme başı akıntısı hastalığının tanısında ultrason, mamografi, MR’a göre çok daha üstün sonuç veren, süt kanalının içini gözle görmeye yarayan bir cihaz. Bu cihazın bir kaç aksamı bakım için o gün aracımdaydı.

Benim için araçtan daha önemli olanı o cihaz. O gün çalındı.Bilgisayarım da vardı. Yayınlanmaya yakın olan bir ders kitabım, onun bütün bilgileri bilgisayarımdaydı. Yedeklemeleri, flash bellekleri de çantamın içindeydi. Onun için arabadan daha önemli bilgisayarım ve o cihazım da çalındı. O yüzden olay oto hırsızlığından ziyade farklı alana kaydı.” dedi.

OTO HIRSIZLIĞI MI CASUSLUK MU?

Doktor Bender’in aracının bilgisayarı ve aletiyle birlikte çalınması sadece bir oto hırsızlığı olmadığı şüphesini yaratıyor. Bender’in aracının tıbbi casusluk için çalındığı şüphesi güvenlik güçlerini harekete geçirmiş ve dikkatleri bu yöne çekmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir