Her şey çok daha kötü olacak

PKK’nın arka bahçesi HDP’nin desteğiyle seçimleri kazanan CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yandaşlarına akıttığı astronomik rakamları milletin üzerinden ödüyor. Yıllarca İstanbul’a hizmet veren deneyimli isimleri haksız yere kapının önüne koyan ve boşalttığı kadrolara kendi ekibini yerleştiren İmamoğlu, yandaşlarını doyurabilmek için adeta zam furyası başlattı. Seçimden önce “Ekmek ve su bedava olacak. Ulaşımı ise ucuzlaştıracağız” diyen İmamoğlu, vaatlerinde yer alan tüm ürünlere fahiş oranda zam yaparak milletin aklıyla alay etti.

İBB’de talan, halkta isyan
27 bürokratına 1 milyon liraya yakın maaş veren İmamoğlu, tüm temel ihtiyaçları zam yağmuruna tutuyor. İstanbul’da ortalama 4 kişilik bir ailenin masrafları son 7 ayda iki katına ulaştı. AK Parti döneminde ekmeğe bir ayda 150 lira ödeyen 4 kişilik aile, yeni zamlarla ekmeğe 180 lira vermeye başladı. 9 lira olan 19 litre Hamidiye suya 11 lira ödemeye başlayan aynı ailenin ulaşım masrafı ise bir yılda 10 bin 800 liraya fırladı.

Danışmana 45 bin lira
Özellikle huzur hakkı adı altında kaymak tabakayı besleyen Ekrem İmamoğlu, tüm üst görevlere yerleştirdiği yandaşlarına 3 görevden 3 ayrı maaş veriyor. Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Murat Ongun, hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü, hem de Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Otobüs A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Bir asgari ücretliden 20 kat fazla maaş alan Murat Ongun’un aylık geliri 45 bin liraya ulaşıyor. Danışmanlarından Oğuz Duman ve Ertan Yıldız’a 45 bin lira, Genel Sekreter Yardımcısı Murat Kalkanlı ile Orhan Demir’e her ay 42 bin TL ödeyen İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Salıcı’nın bacanağı olan hukuk müşaviri Eren Sönmez’e ise 40 bin TL veriyor.

Küfürbaza 38 bin TL maaş
İSMEK’in başörtülü çalışanlarına ahlaksız ifadelerle saldıran ve taciz eden Genel Sekreter Yardımcısı Meltem Şişli ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Çakılcıoğlu da her ay İBB’den 38 bin lira gelir sağlıyor. İşte İmamoğlu’nun kaymak tabakasının aldığı maaşlar: “Bilgi İşlem Daire Başkanı Naim Erol Özgüner 33 bin lira, Daire Başkanı Taylan Engin 33 bin lira, Daire Başkanı Pelin Alpkökin 33 bin lira, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık 33 bin lira, Boğaziçi İmar Müdürü Tülün İnal 29 bin lira, Genel Sekreter Yardımcısı Tuncay Önbilgin 27 bin lira, Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Arslan 27 bin lira, Daire Başkanı Nurten Uğursoy 22 bin lira, İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan 18 bin lira, Daire Başkanı Kenan Kırtıl 18 bin lira, Teftiş Kurulu Başkanı Abdullah Aydın 18 bin lira, Zabıta Tedbir Müdürü Mehmet Akif Can 12 bin lira.”

Son olarak toplu taşımaya yüzde 35 gibi devasa bir zam yapan İmamoğlu, Hamidiye Suya yüze 50, Halk Ekmek ürünlerine yüzde 40 zam yapmıştı. Bir gecelik konsere 400 bin lira veren İmamoğlu, İSPARK’a yüzde 42.8, taksiye yüzde 47.6, dolmuşlara yüzde 24, minibüse yüzde 25, arabalı vapurlara ise yüzde 20 oranında zam yapmıştı.

2 katı zam yapacakmış!
İmamoğlu, ulaşıma yapılan zammı dün de pişkince savunarak şunları söyledi: “Bütün maliyetlerle ilgili bizim yaptığımız zammın en az 2 katı bir artışla mücadele ediyoruz. Bizim şu an yaptığımız, hizmetimizi sürdürebilme çabası. Ama vatandaşımızın yanında olma konusundaki çabamızdan ötürü de maliyetlerin çok çok altında kalan bir zam yaptık diyebilirim. Yoksa bugünkü ekonomik koşullarda vatandaşımız haklı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir