Fırsatçılar pes dedirtti

icaret Bakanlığınca Türkiye’de üretilen mallar için etiketlere yerli olduğunu belirtir nitelikte ayırt edici işaret konulması zorunluluğu getirilmişti. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraf bu uygulamanın bile fırsatçılar tarafından nasıl manipüle edildiğini ortaya koydu

Vatandaşın cebini hedef alan fırsatçılar, doların arkasına sığındı! Fiyatlar zamlandı. Hastane otoparkındaki fiyatlar bile arttı. Bugün sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf ise ise skandalı ikiye katladı.

İTHAL ÜRÜNE YERLİ ETİKETİ

Ticaret Bakanlığınca Türkiye’de üretilen mallar için etiketlere yerli olduğunu belirtir nitelikte ayırt edici işaret konulması zorunluluğu getirilmişti. Fırsatçılar bunu da kullanmanın yolunu buldu. İthal muz yazan ürüne yerli üretim etiketi yapıştırdılar!

VATANDAŞTAN SERT TEPKİ

Vatandaşın bu sahtekarlığı ise tepkisi sert oldu. Sosyal medyadan yerli üretim etiketinin sahtekarlar tarafından göz göre göre kullanılmasına isyan eden vatandaş tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “İthal muz diye fiyat etiketi etiketin köşesinde yerli üretim logosu. Milletle dalga geçmenin kanıtı”

Kaynak: Takvim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir