Fetö harekete geçti

Yurt dışındaki kaçak FETÖ’cülerin başını çektiği bir grup, deşifre olmuş isimleri dışlayarak yeni bir yapılanma içine girdi. Firarilerin de aralarında bulunduğu bazı isimlerin yayınları, örgüt içinde bir çatışma varmış gibi gösterilerek aslında yeni bir yapılanmanın işareti veriliyor. Ancak, örgüte müzahir sözde düşünce kuruluşları ve vakıfların para kaynaklarına bakıldığında bir ayrışmanın olmadığı açığa çıkıyor.

KURTARMA PLANI

Te-rör örgütü FETÖ içinde iki farklı grup olduğu, bir grubun ”provokasyon peşinde” olduğu, diğer grubun ise ”buna direndiği” iddiaları sosyal medyada yayılıyor. Te-rörle mücadele uzmanları yeni yaşananları ”Yurt içinde ve dışında hareket alanı gittikçe daralan FETÖ, yeni bir taktik geliştirerek hayatta kalma arayışına girdi. Kamuoyunca tanınan kirli yüzleri tasfiye ederek (sabıkasız veya kirli yüzleri eleştiren) yeni bir yapılanma içine gireceği” şeklinde değerlendiriyor.

Te-rörle mücadele uzmanları, TSK’da kullanılan FETÖMETRE’nin yaygınlaşmasıyla kamu kurumlarında barınamaz hale gelen örgüt üyelerinin yeni planı devreye soktukları görüşünde. Bir şekilde henüz deşifre olmamış örgüt üyelerini kurtarmak için dikkatleri açığa çıkan üyeleri üzerine çekme arayışına giren örgüt, dış desteklerinin de teşvikiyle böylesi bir yönteme başvurdu.

İHANET ŞEBEKESİNE ABD AKLI

FETÖ için devreye sokulan senaryo, PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD/SDG’yi çağrıştırdı. ABD, PKK’yı te-rör örgütü ilan ederek yöneticilerinin başına ödül koyarken, PYD/SDG’yi ise müttefik olarak muhatap alıyor. Te-rör örgütünün Suriye koluna her türlü silah ve mühimmat sevkiyatını ise sürdürüyor. Star

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir