‘Faturayı bana kesemezsin’

Kuzey Marmara Otoyolu’nun Kınalı-Odayeri kesimi Çatalca-Yassıören hattı ile Habibler-Başakşehir kavşakları güzergahı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı tören ile hizmete açıldı. Erdoğan törendeki konuşmasında Millet İttifakının Ankara adayı Mansur Yavaş ile ilgili çok sert sözler kullanarak “Ankara’da yine yolsuzluklar içinde olan bir aday bulmuşlar. Adamda her türlü yolsuzluk var. Buyrun ve bir senet… Hesabını veremiyor şu anda. Hadi ver hesabını. Bay Kemal bu; afedersin karşılıksız senediyle ortada dolaştığını sen izah et. Niye? Hepsi ortalıktan kaçıyorlar. Şimdi arkadaşlarımız da onları kovalıyor.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yeni Zelanda ile ilgili açıklamalarını hatırlatan Erdoğan, “Yeni Zelenda’da yaşananları gördünüz. Avusturyalı senatör bu ifadeleri kullanabilir. Bay Kemal eğer sen bir Müslümansan te-rörün kaynağının İslam dünyası olduğunu nasıl söylersin ya” diyerek tepki gösterdi.

MANSUR YAVAŞ AÇIKLAMASI: ŞİMDİ KAÇIYORLAR

İstanbul’a getirdiğimiz hizmetleri anlatsam günler yetmez. Projeler hazır. Ben zaten İstanbul’u çok işi biliyorum. İstanbul’u o CHP zihniyetinden, çöp dağlarından, susuzluktan kurtardık. CHP çöp, çukur, çamur demektir. Yolsuzluk, yokluk, yasaklar demektir. Şimdi Ankara’da yolsuzluklar içinde bulunun aday bulmuşlar. Adamda her türlü yolsuzluk var. Hesabını veremiyor şu anda. Bay Kemal çık adayının karşılıksız senetle dolaştığını sen izah et. Şimdi kaçıyorlar, arkadaşlarımız da onları kovalıyor.

BİZ YARADILANI YARADANDAN ÖTÜRÜ SEVDİK

Soruyorum size biz bugüne kadar İstanbul’a ve Türkiye’ye eser kazandırmaktan bir şey yaptık mı? Kimin inancına karıştık? Kimin giyimine kuşamına karıştık? Hak ve özgürlük açılımlarını biz hayata geçirdik. Kim varsa bu ülkede biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Türkiye’yi 17 yılda kat be kat biz büyüttük. Biz zenginleştirdik. Bizim amacımız ülkemizin kazanımlarını daha ileriye taşımak. İstikrar ve güven iklimini tekrar tesis ederek 2023 hedeflerine ulaşacağız. İstanbul her mücadelemde yanımda oldu.

FATURAYI BANA KESEMEZSİN

Yeni Zelenda’da yaşananları gördünüz. Avusturyalı senatör bu ifadeleri kullanabilir. Bay Kemal eğer sen bir Müslümansan te-rörün kaynağının İslam dünyası olduğunu nasıl söylersin ya… Bakın size ekranda kendisini bizzat izlettim. Adamın söylediği ortada bir Müslüman kendisi için nasıl böyle bir şey söyler? Cuma namazında olan benim Müslüman kardeşlerime İslam düşmanı bir namussuz bu… Sen bunun üzerine bir şeyler söyle… Bana burada sen fatura kesemezsin. Senin vatanseverlik diye bir şeyin yok. Sen bu ülkede te-röristlerle berabersin. Kim var senin kolunda HDP, İYİ Parti bir maalesef Saadet Partisi var… Dörtlü bir çete… Bunlara sandıklarda bir Osmanlı tokadı atmaya var mıyız?”

FATURASI AĞIR OLUR

Siz devlete darbe yaptınız 16 saatte işinizi bitirdik ya! Bir telefon mesajıyla on binler yüz binler meydanlara döküldü. Şimdi hesap veriyorlar. Daha çok hesap verecekler. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Benim milletimin huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı yok. Gezicidir bu Bay Kemal ayrıca… İstiklal Caddesi’ndeki bütün dükkanları yakıp yıktılar. Daha oradan tanırız biz bunları… Bunlara asla nefes aldırmayacağız. Bu milletin değerleriyle oynamayın. Faturası ağır olur. Biz sizin geçmişinizi iyi biliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir