Fatih Portakal sendikalı oldu

Masum sivilleri ve bebekleri öld-üren terör ögütü PKK’ya övgüler dizen FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Evrensel gazetesi mensubu komünist bir ekip tarafından ele geçirilen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne üye olduğunu açıkladı.

Medyafaresi’nde yer alan habere göre; Portakal, bu kararını ana haber bülteninde ekrana gelen sendikalı işçilerle ilgili haberin ardından duyurdu.

İşte Fatih Portakal’ın o açıklamaları:

“FOX olarak sendikalaşmayı ve örgütlü yaşamayı teşvik etmeye çalışıcağız. Sendikalı olun, sendika isteyin. Tıpkı bizim şirketimizde yaptığımız gibi. Bizim arkadaşlarımız arasında ben de dahil bazılarımız sendikalıyız. Korkmayın sendikalı olmaktan. Sendikalı olmak örgütlü bir mücadeledir ve emeğin karşılığıdır. Anayasal hakkımızdır.”

“TGC ele geçirilmiş durumda”

Gazeteci, Sinema Eleştirmeni ve Akademisyen Ali Murat Güven, muhafazakar gazetecileri yıllardır yok sayan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) ayrımcı tavrını sosyal medyadan deşifre ederek “TGC, başta genel başkanı Turgay Olcayto olmak üzere, Evrensel gazetesi mensubu komünist bir ekip tarafından ele geçirilmiş durumdadır.” diye yazmıştı.

“Türkler PKK’ya teşekkür etmeli”

Masum sivilleri ve bebekleri öld-üren terör ögütü PKK için Fatih Portakal, “Türkler PKK’ya teşekkür etmeli” şeklinde skandal ifadeler kullanarak kamuoyundan büyük tepki çekmişti. Yeni Akit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir