Eş zamanlı cami sal-dırıları

Yeni Zelanda’dan sonra Avrupa’nın dört bir yanında sal-dırılar devam etti. Son olarak da İngiltere’nin Birmingham kentinde 4 camiye gece saatlerinde balyozla sal-dırı düzenlendi. Te-rörle mücadele ekipleri de olayla ilgili soruşturmaya katıldı.

GECE YARISI EŞZAMANLI SAL-DIRILAR

Polisler 02.32’de kentteki bir saldırganın caminin camlarını balyozla kırdığına dair ihbar aldı. Yaklaşık 42 dakika sonra da başka bir caminin benzer bir sal-dırıya uğradığı bildirildi. Bunun üzerine kentteki diğer camileri gezen polis, 2 ayrı ibaret yerinin daha sal-dırıya benzer uğradığını belirledi. Polise göre sal-dırılar birbiriyle bağlantılı.

TE-RÖRLE MÜCADELE EKİBİ DEVREDE

Polisler, Yeni Zelanda’daki sal-dırının ardından bölgedeki cami, kilise ve diğer ibadet yerlerine destek vermek için ilgili mekanların cemaatleriyle yakın bir şekilde çalıştıklarını belirterek, “Bunun gibi zor zamanlarda, toplumlarımızda uyumsuzluk, belirsizlik ve korku çıkarmaya çalışanlara karşı herkesin bir araya gelmesi son derece önemlidir. Söyleyebileceğim şey, polis ve Te-rörle Mücadele Biriminin, kimin sorumlu olduğunu bulmak için yan yana çalıştıkları.” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir