Erdoğan’la aynı kareye girmek istemediler

Erdoğan’la aynı törene katılmadılar. ABD’de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ünlü tarihçi Prof. Dr. Kemal Karpat için İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası’nda dün cenaze töreni düzenlendi. Bu törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yer aldı.

“KENDİLERİNE BAŞKA MACERA ARAYANLAR VAR”
Üniverisitedeki törene Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu katılmadı. Ardından miting için Yozgat’a geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Anlaşılan o ki, AK Parti çatısını beğenmeyip kendilerine başka mecra arayanlar var. Bunlara hizmetin, yatırımın asıl kaynağının AK Parti olduğunu, bu kardeşiniz olduğunu gösterelim mi?” ifadelerini kullandı.

GÜL VE DAVUTOĞLU FATİH CAMİİ’NDE
Prof. Dr. Kemal Karpat, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Fatih Camii Haziresine defnedildi. Karpat’ın cenaze törenine 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Beylikdüzü Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver ve çok sayıda seveni katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir