Erdoğan’dan yeni operasyon mesajı

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Yeni Zelanda ve Sri Lanka’da yaşanan saldırılar te-rörün ve nefretin ulaştığı noktayı açıkça ortaya koymuştur.

Bu tür eylemler bireysel görülerek veyahut da bunlar te-rörist değil, sıradan örgütler denilerek geçiştirilemez. Aksi takdirde yakın bir gelecekte dünyamız hiç kimsenin güvende olmadığı, huzurlu yaşayamadığı bir yer haline dönüşmeye mahkumdur.

“NEFRET SÖYLEMLERİNİN EN BÜYÜK MAĞDURU MÜSLÜMANLARDIR”

Haksız muamele, ön yargılı yaklaşımlar, basmakalıp genellemeler, ayrımcılık, hoşgörüsüzlük ve nefret söylemlerinin küresel düzeyde en büyük mağduru Müslümanlardır.

“4 BİN KİLOMETREKARELİK ALANI TE-RÖRİSTLERDEN TEMİZLEDİK”

DEAŞ’la mücadelede ülkemize destek vermeyenler, sığınmacılar konusunda da tüm yükü bize yıkmışlardır. Suriye’deki savaş 8. yılını geride bıraktı. Türkiye hem Cenevre sürecine hem de Astana’ya katkı sağladı.

Suriye’de 4 bin kilometrekarelik alanı te-röristlerden temizleyerek bölge halkını huzura kavuşturduk.

“YENİ OPERASYON SONRASI 4 MİLYONA YAKIN SIĞINMACI EVLERİNE DÖNEBİLECEK”

Yakında Suriye’nin sınırlarımız boyunca uzanan diğer bölgelerini de te-röristlerden temizleyerek 4 milyona yakın sığınmacının evlerine dönebilmelerine imkan sağlayacağız.

“TE-RÖR ÖRGÜTLERİNE 10 BİNLERCE TIR SİLAH GÖNDERDİLER”

Tüm çabalarımıza rağmen te-rör ve yükselen aşırı akımlarla mücadeledeki çifte standartlı yaklaşımın devam ettiğini görüyoruz. Suriye’nin kuzeyindeki te-rör örgütlerine 10 binlerce tır silah, araç, gereç ücretsiz olarak verilmektedir ve şu anda biz onlarla mücadele veriyoruz.

FİLİSTİN KONUSU

Tüm ülkeleri Filistin ve Kudüs konusunda daha duyarlı davranmaya ve etkin tavırlar ortaya koymaya davet ediyoruz. Filistin sorununun nasıl kanayan bir yara haline getirildiğini görmekteyiz. Filistin meselesinde iki devletli çözüm anlayışına karşı gelecek tüm girişimlere karşıyız.

KIBRIS VE DOĞU AKDENİZ

Kıbrıs ve Doğu Akdeniz’de istikrar ancak Türkiye ve KKTC’nin hak ve çıkarlarının gözetilmesiyle mümkündür.

YAPTIRIM TEHDİTLERİ

Biz NATO üyesiyiz. Öyleyse diğer NATO üyelerinin bize yanlış yapmalarını bizim kabullenmemiz mümkün değil. Hem NATO üyesi olacaksın, NATO’da stratejik ortak olacaksın, ondan sonra size yaptırım konuşulacak. Bu anlaşılabilir bir şey değil.

AB üyeliği bizim için başından beri stratejik bir dış politika hedefi oldu, olmayı da sürdürmekte ama AB hala bize çalım atıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir