Erdoğan’dan yeni açıklama geldi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik milletvekilleriyle buluşma sonrası yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanı kapsamlı bir değerlendirme yaptı” dedi. Darbe tartışmalarını da değerlendiren Çelik, “Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesini aktarayım size… Bütün bu gündemlerin Türkiye’yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik. Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır.” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik , Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisin bazı milletvekilleriyle bir araya geldiği toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çelik’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Yeni darbe girişimi iddialarına ilişkin lüzumsuz ve gereksiz bir gündem olduğunu belirten Çelik, “Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesini aktarayım size… Bütün bu gündemlerin Türkiye’yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik olduğu. Devlet kurumları demokrasiye bağlılıklarını göstermiştir. Demokrasiye bağlı büyün kurumlarımız uyanık.TSK’ya atılmış çok büyük bir iftiradır “ dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları

Kılıçdaroğlu’nun CHP grup toplantısında yaptığı açıklamalara cevap veren Çelik, “Cumhurbaşkanı’nı hedef alan bu açıklamalar demokratik değil. Cumhurbaşkanı’na “maşa” diyen aynaya baksın” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir