Erdoğan’dan önemli açıklamalar

İslam dünyası bayrama yine sıkıntılarla girdi ama biz umudumuzu kaybetmiyoruz. Dün vekilimizin abisini PKK hedef alarak öldürüldü, aileden bir kaç kişiyi yaraladılar. Bunlar tahrik olarak bu işi yapmayı bırakmış değiller. Esnaf ziyaretinde bir saldırı cereyan etti. 4 ölü , 9 yaralı var.  Çözüm sürecinde yaptıkları oyunları hala yapmaya devam ediyorlar. Şunu bilsinler ki, biz bu işin arkasını bırakmayacağız. Benim milletimin huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı yok. Milletimin oyunlara gelmemesini rica ediyorum.

BM’NİN GÖÇ UYARISI

Dün orada nokta vuruşlar yapıldı. Gönlümüz İdlib’in bir an önce barışa kavuşmasından yana. Göç dalgası olur mu, olmaz mı zaman gösterecek. Biz göç dalgasını önlemek için elimizden geleni yapıyoruz

BEDELLİ ASKERLİK

Bedelli askerliğin sınırı ve şartları ne olacak bunun belirlenmesi lazım. Askerimizle oturup konuşacağız. Şu anda Türkiye’de  TSK büyük oranda prefosyonel orduya geçmiş durumda. Bedelli askerlik konusunda belli ki bir ihtiyaç var. Seçimden sonra bunu konuşup değerlendireceğiz. Yani konu gündemimizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir