Erdoğan ve Türkiye açıklaması

Rusya’nın güdümündeki Esed rejimi iyice şımardı!.. Bölgede barışı sağlamaya çalışan tek ülke olan Türkiye’ye karşı akılalmaz ifadeler kullanan Esed rejiminin sözde Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında çirkin sözler sarf etti.

Faysal Mikdad, ‘El-Mayadeen’ kanalında katıldığı bir programda konuştu.

Mikdad, “Silahlı terörist gruplara ve Türkiye ve Amerika işgaline direnmek Suriye’nin egemenliği için bir haktır. Ordumuzun son kazanımları yeni bir askeri aşamaya girildiğini gösteriyor” diyerek Türkiye’yi lekelemeye kalktı.

ABD’nin Suriye topraklarındaki varlığı hakkında Mikdad, ABD’lilerin Türkiye’yi petrol ve İsrail’deki çıkarlarını korumak için kullandığını ve Türkiye’nin Suriye’nin düşmanı olduğunu savunarak, “Topraklarımızı işgal ediyor ve teröristler giriyor.” dedi.

Mikdad, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Suriye’ye karşı “savaşının” birkaç gün içinde sona ereceğine inandığını belirterek, “Erdoğan’ın Suriye devletinin herhangi bir zayıflamasının Türkiye’yi daha sonra etkileyeceğini düşünmesi gerektiğini” söyledi.

Çocuk ka-tillerinden küstah sözler!

Ülkesinde binlercesi çocuk olmak üzere, yüz binlerce sivili katleden bir dikta sistemini savunan Faysal Mikdad denen küstah, “Dünyada Türkiye sisteminden daha aptal bir sistem ve rejim yok. Türkiye ne Soçi’ye ne de Moskova’da uzlaşılan Suriye – Türkiye güvenlik toplantısındaki maddelere uyuyor. Erdoğan her nefes aldığında yalan söylüyor” diye konuşarak adeta gerilimin devam etmesi için skandal kelimeler kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir