Engellilerin parasını yediler

Yine malum parti yine istismar…Bu kez engelliler için ayrılan parayı yedikler… CHP’li Kartal Belediyesi’nin İşitme Engelliler Orkestrası’na ABD’de düzenlenecek festival için davet geldi. Belediye Başkanı Öz, 11 müdürünü de 300 bin TL ödeyerek festivale gönderdi.

MECLİS DEVRE DIŞI BIRAKILDI

Sabah’ın haberine göre Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, aynı meclis kararına son anda bir ekleme yapıp “Başkanlık oluru” ile belediyenin çeşitli birimlerinde görev yapan kendisine yakın 11 müdürü Amerika’daki festivale gönderme kararı aldı. Beş günlük gezi için birim müdürlerine belediyenin kasasından 101 bin lira uçak bileti ve vize masrafı ödendi. Konaklama ve diğer giderlerle 11 müdürün ABD gezisinin maliyeti 300 bin TL’yi buldu.

KENDiSiNE YAKIN iSiMLERİ SEÇTİ

AK Partili Meclis üyesi Metin Bektaş, belediyenin müdürlere kıyak geçtiğini belirterek karara sert tepki gösterdi. Bektaş,”San Francisco’daki festivale belediyemiz bünyesinde bulunan İşitme Engelliler Orkestrası’nın katılması için oy birliği ile karar verilmiştir. Aynı meclis kararında oraya gidecek diğer personellerin de isimleri ve gerekçeleri yazılıp izin alınması gerekirken, Sayın Öz meclisi devre dışı bırakarak encümen kararıyla kendine yakın olan birim müdürlerini de götürme kararı alıyor. Yaklaşık 400 milyona yakın borcu olan belediyede böyle bir masraf yapamaz” açıklamasında bulundu.

İŞTE O MÜDÜRLERİN İSİMLERİ

Güray Ünsever, Oğuzhan Dumlu, Cem Çetin, Hanzade Erdoğan, Burcu Şimşek, Gökhan Akbulut, Özlem Dinç Uludağ, N. Enif Y. Dipşar, Ali Kemal Özdemir, Müjgan Özer, Şükran Çelik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir