Emri kimin verdiği ortaya çıktı

Reuters haber ajansı, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ortadan kaldırılma emrinin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın danışmanı Kahtani tarafından verildiğini iddia etti. Habere göre, Skype üzerinden konsolosluğu arayan Kahtani önce Cemal Kaşıkçı’ya hakaret etti, ardından infaz timine ‘bana bu köpeğin kafasını getirin’ dedi. Haberde Skype görüşmesine ait kayıtların Türkiye’nin elinde olduğu ileri sürüldü.

REUTERS: KAYIT TÜRKİYE’NİN ELİNDE

Habere göre Türk istihbarat kaynakları, söz konusu görüşmeye ait kayıtların Türkiye’nin elinde olduğunu belirtiyor.

Veliaht Prens Selman’ın danışmanı Suud el-Kahtani, Veliaht’ın muhaliflere tehdit için Twitter’da kurduğu trol ordusunun başındaydı. 3 bin dolar maaş alan yüzlerce trole, kime saldıracakları ve hangi konuda tweet atacakları günlük olarak veriliyordu.

SUİ-KAST DÖNEMİNİ BAŞLATTI

Prens Selman’ın danışmanı Kahtani, krallık aleyhinde yazı yazanların ‘kara listeye’ alındığına dair bir tweet paylaşmıştı. Kahtani, bu tweetten kısa bir süre sonra, “Suikast defteri tekrardan açıldı. İzleyin” ifadeleriyle dikkatleri üzerine çekmişti.

KAHTANİ, SELMAN’A VELİAHTLIĞI GETİRDİ

Suud el Kahtani, Nayef’in uyuşturucu bağımlısı olduğu dedikodusunu yayarak veliahtlığın P Selman’a geçmesinde önemli bir rol oynamıştı.

KATAR’IN İZOLASYON PROJESİ KAHTANİYE AİT

Türkiye dostu Katar’ı bir ada haline getirme projesinin altında bizatihi Kahtani’nin imzasının olduğu biliniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir