Ekrem’in yalanı ortaya çıktı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın ‘Tarafsız bölge’ programına konuk oldu. Ahmet Hakan’ın Yunan medyasında yer alan manşetlerle ilgili sorusu İmamoğlu’nu kızdırdı.

Ahmet Hakan: 80 defa izledim yok böyle bir söz, İmamoğlu: Konuyu kapatalım
Program esnasında Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun sözlerine sıra gelince ortam gerildi. İmamoğlu, Göksu’nun tartışmalara neden olan konuşmasının bir bölümünde, kendisini Yunanlılara benzetildiğinin ima edildiğini, bunun da “siz anladınız onu” denilerek göz işaretiyle de pekiştirildiğini iddia etti. Ahmet Hakan ise İmamoğlu’na itiraz ederek, o konuşmayı 80 defa izlediğini böyle bir ifade olmadığını tekrarladı. İmamoğlu ise söylediklerinin doğru olduğunu iddia ederek başka bir konuya geçmek istedi.

İnceledik, yok öyle bir söz
İmamoğlu’nun iddialarının ardından yeniakit.com.tr ekibi olarak Tevfik Göksu’nun konuşmalarını tekrar tekrar izledik. İmamoğlu’nun bahsettiği gibi ne bir göz işareti görebildik ne de ‘Siz anladınız onu’ diyen birini bulabildik. Şimdi bahsi geçen konuşmayı okuyucularımızın da incelemesi için yayınlıyoruz.

Tevfik Göksu konuşmasında şu ifadeleri kullanıyor:

Efendim ne dedi Yunan medyası, takip ettiniz değil mi? “İstanbul’u Yunan kazandı” diyor. Bir dakika ya, bu arkadaş nereli? CHP’nin adayı nereli? E nasıl oldu, Yunan medyası ‘İstanbul’u Yunan kazandı’ dedi, bir ses çıkmadı? Yaa olay, olay büyük kardeşlerim. Hesap büyük, olay büyük.. Bu hesabı Esenler döndürecek, Allah’ın izniyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir