Ekrem’den ilk yorum

İBB’nin CHP’li Başkanı Ekrem İmamoğlu, ağaçları bahane ederek Türkiye’yi karanlığa gömmek isteyen zihniyetin başlattığı Gezi Parkı olaylarına ilişkin yargılanan isimler için verilen skandal tahliye kararını “Çok sevindirici” olarak değerlendirdi.

Ağaçların bahane edilerek Türkiye’yi büyük bir kaosa sürüklemek isteyenlerin tezgahladığı Gezi Parkı olaylarına ilişkin görülen davada yargılanan isimler için skandal tahliye kararı çıktı.

Tahliye olanlara selam çaktı

Büyük tepki çeken bu karara ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise, skandal üstüne yeni skandal ekleyen “İstanbul’da yaşayan herkes adına bu şehrin tarihini, kültürünü, yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun.” açıklamasında bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gezi Parkı davasında tahliye kararı çıkmasını sevinçle karşıladı. İmamoğlu Gezi Parkı davasında yargılananlara selam yolladı.

Bugün Silivri Cezaevi’nde görülen Gezi Parkı davasında karar çıktı. 840 gündür tutuklu Osman Kavala da dahil tüm sanıklar hakkında beraat kararı verilirken, Kavala için tahliye kararı çıktı.

“İstanbul’un yeşilini savunana(!) selam olsun”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, karar sonrasında Twitter hesabından paylaşım yaptı. İmamoğlu “Gezi Parkı ile ilgili davada herkese beraat çıkması çok sevindirici ve yargıya olan güvenin tazelendiği bir karar oldu. İstanbul’da yaşayan herkes adına bu şehrin tarihini, kültürünü, yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir