Diyanet Camii kundaklandı

Diyanete ait cami kundaklandı… ABD’nin Connecticut eyaletine bağlı New Haven şehrinde bulunan Diyanet Camisi kundaklandı. Ramazan ayında gerçekleşen saldırının dünyada artan İslam düşmanlığının yeni bir örneği olduğunu ifade eden bakan Çavuşoğlu, “Bu alçak saldırıyı yapanlar bir an önce bulunup cezalandırılmalı” açıklamasını yaptı.

ABD’nin Connecticut eyaletinin ikinci büyük şehri olan New Haven’da bulunan ve inşaatı devam eden Diyanet Camii kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce kundaklandı.

ÇAVUŞOĞLU’NDAN SERT TEPKİ!

Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “ABD’nin New Haven şehrinde Diyanet Camisi’nin ramazan ayında kundaklanması, dünyada artan İslam düşmanlığının yeni örneği. Tek tesellimiz can kaybının olmaması. Bu alçak saldırıyı yapanlar bir an önce bulunup cezalandırılmalı. İslam karşıtlığı ve ırkçılıkla topyekun mücadele etmeliyiz.” açıklamasını yaptı.

VALİDEN AÇIKLAMA: HESAP VERECEKLER

Connecticut Valisi ise yaptığı açıklamda “İbadet yerine yapılan saldırı dehşet verici ve iğrenç. Ne devletimizde ne de milletimizde bu saldırının yeri yoktur. Soruşturmalar devam edecek ve sorumlular hesap verecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir