Diriliş oyuncusu Suriye’de

Diriliş Ertuğrul oyuncusunun Suriye ziyareti… Ekranların fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul oyuncularından ‘Abdurrahman Alp’ karakterine hayat veren Celal Al, yapımcı Kemal Tekden ve Tekden Eğitim Kurumları yetkilileri grubu, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki El Bab’ın Çobanbey ve Kabbasin mekanlarını ziyarette bulundu.

Heyet, Çobanbey bölgesinde yapılan düzenlenen sünnet organizasyonuna katıldı ve sünnet olan 70 çocuğa hediyeler verdi.

Yesevi Yardım Hareketi Derneği kapsamında düzenlenen organizasyonla bölgeye geldiklerini belirten Tekden, “Suriye’de yaklaşık 70 çocuğu sünnet ettik, bu organizasyon bizi çok mutlu etti. Karakeçili Türkmen Derneğini de ziyaret ettik. Buradaki mazlum Suriyeli kardeşlerimizin Türkiyeli hayırseverlerin yardımına ihtiyacı var. Türk milleti olarak sağlık alanında, eğitim alanında Suriyelilerin yanında olmalıyız.” dedi

Celal Al ise “Diriliş Ertuğrul bir dizi değil, diziden daha fazlası olduğunu hepimiz biliyoruz. Bizim Karakeçililere vefa borcumuz var, bizler buradaki halka özen gösteriyoruz. İnşallah Türk milleti olarak yeniden bir milletin direnişi sloganıyla bu coğrafyaya adaleti, hakkaniyeti getirmek adına bu tür güzel organizasyonlara devam edeceğiz.” yorumunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir