Deşifre oldu, asıl hedef Türkiye

Lefkoşa planı Nereden bakarsanız bakın ORTADOĞU’nun karıştığı, karışacağı görülmekte. Bunun pek çok nedeni var. En son KUDÜS’ü gördük. Yeni yılla birlikte tansiyon daha da artacak…Peki sadece bu kadar mı? Değil elbette… Suriye içsavaşı, Yemen içsavaşı, Libya içsavaşı, Suudi Arabistan prens operasyonu, Kuzey Irak referandumu, Sünni-Şii gerilimi, DEAŞ’ın yeni bölgelere transferi, YPG’nin ordu haline getirilmesi… Ve son olarak Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıklaması… Yanıldığımız nokta, birbirini tamamlayan halkaları bizler “TEK” olarak ele alıyoruz. Oysa yaşadığımız her şey düşünülen PLANIN parçası… Peki uzaktan bakıldığında BÜYÜK HAMLELERİ KİM YAPMAKTA?

Galiba cevap verilmesi gereken soru bu! Olayı anlamak için bakanlar şunu rahatlıkla görebilir! Meydana gelen önemli hamleleri bazen PENTAGON kaynaklı ABD, bazen de Yahudi Lobisi’nin sürüklediği organizasyon yapmakta. Kurumlarıyla! Yani bir ölçüde ikisi de ABD! Kudüs krizi okullarda ders olarak okutulacak kadar önemli! Kudüs hakkında birkaç cümle yazamayacak olanlar İSLAM COĞRAFYASINI ATEŞE VERMEK İÇİN ellerinden geleni yaptı. Yapacak da!2018 ile birlikte bu kriz tırmanacak! Bir de bizim için çok önemli olan başka bir hamle gelecek. Hiç bilmediğimiz, düşünmediğimiz bir hamle… Bu hamlenin de merkezinde AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ var! Küçük bir tarihi hatırlatma yapalım. BERLİN bölünmüş ALMANYA’nın iki yüzüydü. Duvar yıkıldı! Berlin tek ve bütün bir şehir mi oldu? Hayır! İçinde iki güç barınmakta.

Teşbihte hata olmaz! Kudüs de öyle! İki devlet, tek şehir! İşte bize gelecekleri yer de bu formata yakın! 2018 ile birlikte dünyada gündem KIBRIS olacak, LEFKOŞA olacak! Bu plan AIPAC’ta yapıldı! Beyaz Saray yani Trump ile İsrail yeni yılda kapımıza LEFKOŞA için dayanacaklar! Washington’un amacı TÜRKİYE’yi KIBRIS’ta etkisiz kılmak! İtina ile hazırlanan planda TÜRKİYE yok!Yeni yılda ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde bazı senatörler, Lefkoşa’nın Rumlar’a ait olduğunu hazırlanan haritalarla göstermeye başlayacak. Ardından Beyaz Saray ve ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, bu konuyu gündeme getirecek. Trump’ın da bu konunun masada konuşulması gerektiğini açıklamasıyla birlikte dünyanın yeni gündemi Kıbrıs olacak. Başta İngiltere olmak üzere Almanya, Fransa da destek açıklamaları yayınlayacak. Türkiye’deki iç kamuoyu da Rumlar’ın lehine bazı açıklamalarla genişleyecek. Trenin vagonları giderek çoğalacak. Uluslararası medya da etkin yayınlarıyla Türkiye’nin başkenti Ankara’yı suçlu gösterecek. Neden? Çünkü AIPAC güçsüz bir Türkiye, Türkiyesiz bir Akdeniz istiyor…

Dahası Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Türkiye karşıtı açıklamaları da garantör ülke Türkiye’nin elindeki kozları kaybetmesine neden olacak. Bizlerin gözden kaçırdığı bir olay var. Eğer 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı, Trump’ın Kudüs açıklaması yapılmadan önce Lefkoşa tamamen Rum toprağı olacaktı. Türk askeri de Kıbrıs’ın kuzeyinden çekilecekti. Darbe başarısız olunca bu önemli plan da ertelendi. Ama vazgeçilmedi! Türkiye’nin Kıbrıs’taki tüm hakları elinden alınırsa, Akdeniz’deki enerji yataklarının tamamı AIPAC’in kontrolüne geçecek. Lefkoşa’da büyükelçiliği bulunan ülkelerin en az yarısı, gelecek yıl bugün için Türk toprağı olarak kabul edilen noktalara taşınmanın planlarını yapıyor. Hatta elçiliği taşıyacak ilk ülke ABD olacak.

Amerikalı yetkililer, Lefkoşa’nın Türk tarafında iki arazi belirledi bile… Ortadoğu’daki enerji kaynaklarının Amerikan sistemine dahil edilmesi için atılan adımlar başarılı bir şekilde ilerliyor. Ancak Akdeniz’de ABD çok geri kaldı. ABD’nin İsrail üzerinden Akdeniz’de birkaç adımı oldu ama bunlar yetersiz. AIPAC, Ortadoğu’da bir savaş planı yaptı. Bunu da Suudi Arabistan üzerinden başlatacak. Arabistan ordusuna ait uçaklar, Amerikan pilotlarıyla diğer Arap ülkelerini bombalayacak.

Arabistan, birçok ülke ile karşı karşıya geleceğini artık net olarak görebiliyor. Gözaltına alınan prenslerin tümü Amerika’nın bu planını biliyor ve karşı çıkıyordu. Prens El Türki ise en akıllı Suud’dur. Onun açıklamaları Amerika’nın planının ne kadar seçenekli olduğunu gösteriyor. Arap dünyasını birlik olmaya çağırdı. Hem de öldürülme riskine rağmen Amerika Birleşik Devletleri’nin planını ifşa etti. Ortadoğu’daki her ülke kendisini savaşa hazırlamalı. Çünkü artık savaş çanları hepimiz için çalıyor. 3. Dünya Savaşı olur mu olmaz mı bilinmez ama bölgesel kaos kapıda! Bölgesel ama dünyayı etkileyen bir savaş…Arap Baharı savaştan önceki fragmandı. Şimdi filmin vizyona gireceği gün bekleniyor. Dönelim yeni yılın ilk günlerinde sahneye konulması planlanan harekete! Türk şehri LEFKOŞA koca bir taarruzla TÜRKLER’den arındırılmak istenecek. BAŞKENT gitti mi DEVLET gitti demektir! 1964’te çizilen YEŞİL HAT tasfiye olduğu zaman yeni kurallar geçerli olur! Türkiye İKİ MİLLET İKİ DEVLET modelini savunmakta. Eğer Lefkoşa ileriye itilirse Türkiye’nin bütün tezleri çöker ve ortaya TEK MİLLET çıkar! Bu da 1699’dan sonra fethedilen tek toprak parçasının kaybı demek! Bunu başardıkları an bütün söz hakkı RUMLAR’dadır. Biz figüran bile olamayız! TEZGAH BU!

Eğer bu adamlar kafalarındakini hayata geçirirse İSRAİL gelip MERSİN’in burnunun dibinde GAZ da arar, PETROL de… Türkiye’yi ve Ankara’yı suçlu gösterecek MEDYA SALDIRILARI başlamadan önce hazırlık yapmaktalar! Türkiye güçlü ve büyük devlettir! Biz olmadan kimse bir adım atamaz. Ama kafalarında bu var! Bilinmesi önemli. Harekete geçtiklerinde nasıl bir savunma yapacağımız daha da önemli! Peki AIPAC’ın böyle bir plan yaptığından nasıl haberim oldu? Kim fısıldadı? Kim işaret etti? Hiçbiri değil! Cevap uzaklarda.Dikkatli gözlerde! CIA DİREKTÖRÜ Mike POMPEO’nun WEST POINT’ten sıkı dostu bunları yazdı! Hala çok sıkı arkadaşlar! Bilmem sizin için bir önemi var mı? Ama yazan da yazdıran da sıradan isimler değil. NOT düşeyim istedim. Umarım böyle bir hamle gelmez! Ama geldiği zaman da hazırlığımız olsun! Hem İPEK YOLU hem ENERJİ rezervi açısından KIBRIS paha biçilmez bir ada! UNUTMAYALIM! Planların da bu nedenle yapıldığını aklımızdan çıkarmayalım… KAYNAK: Takvim 13 Aralık 2017 – ERGÜN DİLER

One comment

  1. Om zaman Kibris Turk Cumhuriyeti kendi kendini lav edip Turkiye ile birlesiuruk demeli.O kadar basit iste.Kibris Turk halki istedimiyin,baskasina bok yemek dusmezmi? hatta,Azerbaycan da Turkiye ile birlesmeli.Turk Birligi kurulmali artik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir