Demirtaş’a büyük PR

Sabah gazetesi yazarı Melih Altınok meşhur “Sex and the City” dizisinin yıldızlarından Sarah Jessica Parker’ın Selahattin Demirtaş’ın kitabıyla verdiği pozun detaylarını okuyucusuyla paylaştı…

Altınok Demirtaş’ın Türkiye’de “Seher” adıyla basılan hikâye kitabının İngilizce basımını ünlü oyuncu Sarah Jessica Parker’ın yanında taşımasını ti’ye aldı.

Altınok Sex and the Selahattin başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı;

Evet, aranızda bilmeyenleriniz olabilir… Ama yaptığı ilk resimle ressam olan, eline saz alınca Ahmet Hakan’ın programına çıkartılıp adı Neşet Ertaş’la anılan Selahattin Bey aynı zamanda bir yazardır da! Hem de öyle sıradan bir yazar değildir… Edebi değeri tartışılamaz ilk kitabı İngilizceye çevrilmiş, New York sosyetesi arasında da best seller olayazmış…

Altınok Sabah gazetesindeki köşesinde Demirtaş’ın PR’ının ABD tarafından yapıldığını söyledi;

Zira yıllardır kamuoyunun “Çirkin mi yoksa güzel mi” diye tartıştığı, 1.60 boyuna rağmen sırık gibi mankenleri atlatıp adını lüks markalarla özdeşleştiren Sarah Hanım boş işe girmez… Kameraları çağırıp “iç çamaşırı giymediği” türünden açıklamalar yaparken bir anda üçüncü dünya romantizmine soyunmaz. Ya reklam için iyi para almış ya da emir büyük yerden.
İpucu isteyen yazarımızın birkaç yıl önce sarf ettiği “PKK Fırat’ın doğusuna geçecek siz de (şair burada Türkiye halkına sesleniyor) mal mal bakacaksınız” sözlerini hatırlayabilir. Anlaşılan o ki Türk ordusu Fırat’ın güneyine yürürken, Demirtaş ve ABD’li büyükleri “mal mal bakmayalım” demişler ve bu piara girişmişler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir