Demirtaş Tilki TV’ye bağlanacak…

Selahattin Demirtaş hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Demirtaş’ın Tilki TV’ye bağlanacağı duyuruldu. Peki Demirtaş Tilki TV’ye ne zaman bağlanacak?

30 Mayıs Çarşamba Günü Saat 20.00’da FOX TV’de yayınlanacak programa telefonla bağlanacağı iddia edildi. Demirtaş’ın 10 dakikalık telefon hakkını bu programda kullanacağı öne sürüldü.

LEZGİN BOTAN DUYURDU

HDP Van milletvekili Lezgin Botan Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, tutuklu bulunan HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın telefon yoluyla FOX TV canlı yayınına katılacağını iddia etti.

HDP’DEN DEMİRTAŞ BAŞVURUSU

HDP Selahattin Demirtaş’ın Fox TV’de yayınlanan “Liderler Fox’ta” programına cezaevindeki ankesörlü telefondan katılabilmesinin sağlanmasını talep etmişti.

HDP’den yapılan açıklama şöyleydi:

“Parti Sözcümüz Ayhan Bilgen, Cumhurbaşkanı Adayımız Selahattin Demirtaş’ın propaganda hakkını cezaevi koşullarında kullanabilmesi için Adalet Bakanlığına başvuruda bulunmuştur. Başvuruda Demirtaş ile televizyon programı yapmak isteyen, görüşmek isteyen basın mensuplarına da izin verilmesi talep edilmiştir. Ayrıca Demirtaş’ın Fox TV’de yayınlanan ‘Liderler Fox’ta’ programına cezaevindeki ankesörlü telefondan katılabilmesinin sağlanması da talepler arasında yer almıştır.

YSK Temsilcimiz Mehmet Tiryaki de, Demirtaş’ın 30 Mayıs Çarşamba günü Fox TV’de yayınlanacak Liderler Fox’ta programına cezaevindeki ankesörlü telefondan katılması ve haftalık 10 dakika olan telefon görüşmesi hakkını burada kullanabilmesi için girişimde bulunulmasını istemiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir