Cindoruk ne yapmaya çalışıyor

Eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin olarak haddini aşan sözler söyledi.

BU BİR İNTİKAM SEÇİMİYMİŞ!

Cindoruk “Bu seçim Cumhuriyetin kurucu rejimi parlamenter demokrasinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden intikam seçimidir. Türkiye’de merkez sağın bu hale gelmesinin nedeni Demirel ve Özal’ın partilerini bırakıp Cumhurbaşkanlığı koltuğuna geçmesidir” değerlendirmesinde bulundu. Cindoruk, AK Parti’nin üç büyük şehirde de kaybedeceğini söyledi.

90’LIK CİNDORUK HADDİNİ AŞTI

Halk TV’de Cüneyt Akman’ın “Zamanın Ruhu” programında konuşan Cindoruk, “CHP, Ankara, İstanbul ve İzmir’de ilçelerde başarılı olmuş belediye başkanlarını aday yaptı. AKP ise eski bakanları yaptı. Bunun anlamı şudur: Bu şehirleri Cumhurbaşkanı olarak ben yöneteceğim diyor. O zaman bunlara merkez valisi demek lazım” ifadesini kullandı.

FETÖ ELEBAŞININ AVUKATI: AKIL HOCASI CİNDORUK’TU

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in tutuklu avukatlarından Orhan Erdemli, grubun akıl hocasının Hüsamettin Cindoruk olduğunu iddia ederek, FETÖ/PDY’nin 2000 yılında İstanbul imamı olarak bilinen, Ahmet Kara’nın, Gülen’in DGM’de yargılandığı dönemlerde kendisini Hüsamettin Cindoruk’a gönderdiğini belirtti. Erdemli, “Oradaki konuşmalardan bu grubun akıl hocasının Hüsamettin Cindoruk olduğunu anladım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir