Chp’nin tek derdi koltuk

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin adı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için gündeme geldi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da bu fikre yeşil ışık yakmıştı. Ancak İnce bu görevi istemiyor.

“GÜNDEMİMDE BELEDİYE BAŞKANLIĞI YOK”

Kılıçdaroğlu’nun, “Muharrem Bey’in beklentisi ne onu bilmiyorum” sorusuna Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşarak cevap veren İnce, “Ben cumhurbaşkanı adayıyım. Gündemimde belediye başkanlığı adaylığı yok. Belediye başkan adaylığım diye bir konum yok.”dedi ve önce CHP Genel Başkanlığını  istediğini söyledi.

“CHP GENEL BAŞKANLIĞINI İSTİYORUM”

İnce açıklamasında şunları söyledi: “Beklentimi merak edenlere açıklıyorum: Önümüzdeki seçimde cumhurbaşkanı adayı olmak istiyorum. Kazanacağıma yürekten inanıyorum. İddialı söylüyorum: Kazanamazsam çekilirim. Bu hazırlığı uzun vadede yapabilmem için CHP’nin genel başkanı olup partiyi de buna hazırlamam lazım. Beklentim bu.

“KOLTUKTA KALMAKTA ISRAR ETMEMELİ”

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığına aday olacaksa, devam etmelidir görevine. Olmayacaksa koltukta kalmakta ısrar etmesinin bir anlamı yok. Zaman kaybına gerek yok. Benim beklentim cumhurbaşkanı adayı olmak. Onun için parti bana bu görevi verirse kendimi de partiyi de buna hazırlarım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir