Chp’de skandalların ardı arkası kesilmiyor

Kılıçdaroğlu, Kadir Mısıroğlu’na geçmiş olsun ziyaretine giden Diyanet İşleri Başkanı’nı, ’Atatürk’e hakaret’ gerekçesiyle istifaya çağırdı. Mısıroğlu’nun “Keşke Yunan galip gelseydi” sözünü gündeme getirip ziyaret için “Tarihimize ve şehitlere ihanet” dedi. Oysa arşivler, Atatürk’ü aşağılayan, Türkiye’ye karşı düşmanın safında savaşacağını açıkça ilan eden CHP’lilerin, skandal açıklamalarıyla dolu. Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet değerleriyle alay eden CHP’lilere ses çıkarmak bir yana, onları baş tacı etti. İşte o ‘ihanet’ arşivi.

1- BANKO ESED’İ TUTARIM

Sera Kadıgil, “Hayatta hiçbir laftan tiksinmedim, ‘şehitler ölmez vatan bölünmez’den tiksindiğim kadar” paylaşımı ve ezana hakaret eden açıklamalarıyla adını duyurdu. “Bugün Suriye’ye savaş açsak banko Esad’ı tutarım” sözleriyle safını net bir şekilde ortaya koydu. Kılıçdaroğlu tarafından önce parti meclisine alındı, ardından milletvekili yapıldı.

2- TÜRKİYE’YE KARŞI SAVAŞIRIM

Eren Erdem, 2011 yılında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Eğer İran-Türkiye karşı karşıya gelirse, Türkiye’ye karşı, İran safında olurum” dedi. 2014 yılında CHP’den milletvekili seçildi, Kılıçdaroğlu’nun prensleri arasına girdi.

3- ASKER OLMAYI HAZMEDEMEDİ

İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ‘Mustafa Kemal’in askeri’ olmayı içine sindiremedi. CHP’lilerin Atatürk’e sadakatlerini göstermek için kullandıkları ‘askeriyiz’ ifadesinin yanlış olduğunu savundu. Kılıçdaroğlu’nun partide en güvendiği isimlerden biri olarak görevine devam ediyor.

4- ATATÜRK’E HAKARETE ÖDÜL

Atatürk’e ‘Kefere Kemal’ diyen Mehmet Bekaroğlu, Kılıçdaroğlu’nun davetiyle CHP’ye katıldı. Yine Kılıçdaroğlu’nun kontenjanından parti yönetimine girdi, genel başkan yardımcılığına kadar yükseldi. CHP milletvekili olarak görevine devam ediyor.

5- İFŞA EDENİ KOVDU

Aylin Nazlıaka, ‘Necati Yılmaz, odasındaki Atatürk posterini indirdi’ açıklamasıyla, CHP Genel Merkezi’nde yaşanan skandalı ifşa etti. Kılıçdaroğlu, Nazlıaka’yı partiden atarken Yılmaz’a dokunmadı.

6- SOYKIRIMCI DEDİ

Kılıçdaroğlu’nun milletvekili yaptığı isimlerden, hemşerisi Hüseyin Aygün, Atatürk’ü soykırım yapmakla suçladı. Aygün, “Dersim katliamının sorumlusu devlet ve CHP’dir. Atatürk de bu olaylardan haberdardır” dedi, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ses çıkmadı.

Güneş, haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir