Chp Ysk’yı tehdit etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak yaptığı basın toplantısında AK Parti’nin yaptığı itirazları ve YSK’nın bu itirazları kabul etmesi hukuksuz bulduğunu söyledi ve yasal bir hak olan itiraz süreci ile ilgili tehditlerde bulundu.

Öztrak, önceki gün oyların tekrar sayılması için ‘saldırı’ ifadelerini kullanırken bu sürecin hukuki olmadığını söyledi. İtiraz ve yeniden sayım sürecini adeta yasadışı bir durum gibi anlatan Öztrak daha sonra yaptığı açıklamada ise AK Parti’nin yaptığı itirazları ve YSK’nın bu itirazları kabul etmesi hukuksuz bulduğunu bir kez daha söyledi ve yasal bir hak olan itiraz süreci ile ilgili tehditlerde bulundu.

31 Mart yerel seçim sonuçları hakkında yapılan itirazlara ilişkin açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak “Kurulu uyarıyorum” diyerek YSK’yı tehdit etti. CHP’nin de birçok yerde sonuçlara itiraz ettiğini ve bu itirazlar lehine birçok karar çıktığını görmezden gelen Öztrak, işleyen hukuki süreçle ilgili “Kurulu uyarıyorum” ve “Altından kalkamazsınız” sözleriyle YSK’yı hedef aldı.

haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir