Chp şirazesinden çıkmış durumda

Chp’den gelen açıklamalar, 31 Mart sonrası Türkiye’ye yönelik karanlık planlar yapıldığını gün yüzüne çıkardı. Daha önce “10 Mart’ta herkes İstanbul’u CHP’nin aldığını tayin ve tespit edip kabullenecek” diyen CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, şimdi de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hücre ile tehdit etti.

“HÜCREDE HESAP SORULACAK”

İki lidere hakaret eden Altay, “Siyasi tablo ortada. Aklı ile alay edildiğini düşünen vatandaşlar, Erdoğan ve Bahçeli’den bay kambur ve bay dumurdan bunun hesabını 31 Mart’tan sonra hücrede soracak” dedi. Altay’ın demokrasinin ne kadar büyük tehditlerle karşı karşıya olduğunu bir kez daha gözler önüne seren açıklamaları “Muhtarlarımızı, belediye meclis üyelerimizi ve belediye başkanlarımızı seçeceğiz. Ama atmosfer şu; ‘Sanki bir savaşa gidiyoruz. Türkiye’nin bir beka sorunu yok” diyen CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin karanlık planları kamufle etmeye yönelik olduğunu da ortaya koydu.

“SEÇİM KABİNİ” AÇIKLAMASI

Engin Altay’ın açıklamaları CHP’liler tarafından hücreden kastedilen seçim kabinidir olarak yorumlandı. Lakin seçim kabini olarak kullandıysa neden “31 Mart’tan sonra” diyor “31 Mart günü” demesi gerekmez miydi sorusu havada kalıyor.

KİRLİ PLANI DEŞİFRE ETTİ

“Beka tehdidi yok” tezini güçlendirmek için 2023’e kadar Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığının tartışmayacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu’nun aksine, Grup Başkanvekili Engin Altay’ın ‘darbe’ habercisi sözleri, kirli planları deşifre etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir