Chp HDP’ye destek verdi

Genel seçimlerden sonra millet ittifakında gerilim var. Tartışmalar, HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan’ın Meclis’te yaptığı konuşmayla başladı.

“KOLTUKLARDA HDP’NİN OYLARIYLA OTURUYORSUNUZ”

Kurtulan, “İyi Parti, size söylüyorum: Size rağmen, içinde bulunduğunuz ittifaka, HDP ve PKK’ya içinde gönül vermişlerin de olduğu insanlar oy verdi. Şu an koltuklarınızda HDP’nin oylarıyla oturuyorsunuz. Bu ittifakta, CHP’yle yaptığınız ittifakta HDP’nin oylarının etkisi vardır. Ne yapacaksınız şimdi? Ne diyeceksiniz şimdi buna?” ifadelerini kullandı.

“DUYMAZDAN DA GELSENİZ GERÇEK BUDUR”

HDP’den gelen bu sözler, İyi Parti’de şok etkisine neden olurken CHP’den de HDP’ye destek geldi. CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, “Başınızı kuma da soksanız, sorunları halının altına da süpürseniz, HDP’li Fatma Kurtulan söyledi diye duymazdan da gelseniz gerçek budur; buyurun!” ifadelerini kullandı.

“PKK’LILARDAN BİR OY BİLE…”

İyi Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, HDP ve CHP’den gelen açıklamalar Meclis’te düzenlediği basın toplantısında yanıt verdi. Ağıralioğlu, “Aldığımız 5 milyon oyun içinde devletine, milletine sadakatsizlik hissesi düşmüş bir oy bile yoktur. Aldığımız oylar içinde PKK’lılardan bir oy bile hissemize düşmemiştir” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir