Çavuşoğlu’ndan çok sert açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian’ın açıklamalarıyla ilgili çok sert konuştu.

İşte Bakan Çavuşoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

“24 Ekim’de Kaşıkçı ci-nayetiyle ilgili tüm bilgiler Fransız istihbaratına onların talebi üzerine iletilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızı siyasi bir oyun oynamakla itham etmesi terbiyesizliktir. Dışişleri Bakanı ciddiyetine yakışmıyor.

Bunlar yakında Suudi Arabistan’ın bile kabul ettiği Kaşıkçı ci-nayetini kabul ederlerse kimse şaşırmasın. Paranın gözü kör olsun. Yakında bu ülkeler ci-nayeti bile inkar edebilirler. Ama ne olursa olsun biz Türkiye olarak Kaşıkçı ci-nayetinin tüm yönleriyle aydınlatılması için ne gerekiyorsa yapacağız.

Bunun arkasında ne var? Acaba bu ci-nayeti kapatmaya çalışıyorlar mı? bildiğimiz başka şeyler var, ne anlaşma yapıyorlar? Bunların da yakından takipçisiyiz.”

NE OLMUŞTU?

Bir televizyon kanalına konuşan Fransız Bakan Le Drian’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ses kayıtlarının Fransa, Almanya ve İngiltere’ye verildiği sözleri hatırlatıldı. Bakan Le Drian, kayıtların Fransa’ya verildiğine dair bir bilgisi olmadığını söyleyerek, “Eğer Türkiye Cumhurbaşkanı’nın bize vereceği bilgiler varsa bunları vermeli.” ifadelerini kullandı.

Euronews’te yer alan habere göre sunucunun “Bunun anlamı Erdoğan yalan mı söylüyor?” şeklindeki sorusunu yanıtlayan Bakan Le Drian, “Bunun anlamı Erdoğan’ın bu şartlar altında oynayacak politik bir oyunu var.” dedi. haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir