Canan Karatay’dan Erdoğan’ın talimatına ilk yorum

Doktor Canan Karatay, bir gazetecinin, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’na ‘Biri çıkıyor ekmek yiyin diyor biri de yemeyin diyor. Biri yağı için diyor diğeri başka bir şey. Vatandaşın kafası karışıyor, bu işi çözün.’ talimatı verdi. Siz ne diyorsunuz?” sorusuna “Ben de çözelim diyorum.” yanıtını verdi.

ÇÖZÜM NASIL OLACAK?

“Çözelim dediniz ama sizce nasıl çözülür?” sorusuna karşılık ise Karatay, “Çözüm çok önemli. Bir devlet politikası olması lazım. Çözüm de yavaş yavaş başlamış durumda. Okullarda gazlı içecekler artık satılmıyor. Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıklarının katkısı olması lazım. Okullara paketli gıda girmeyecek, çocuklara paketli gıda verilmeyecek. Gençlerimiz hastalanmayacak. En önemli çözüm de gebelere şeker yüklemesi yapılmayacak.” ifadesini kullandı.

“CUMHURBAŞKANIMIZ ÖN AYAK OLMALI”

Canan Karatay, gençlerin ve çocukların sağlıklı beslenmesinin şart olduğunu belirtti. Karatay, “Milli Eğitim Bakanının, Sağlık Bakanının ve Sayın Cumhurbaşkanımızın buna mutlaka ön ayak olmasını istiyorum.” açıklamasında bulundu. haber7

One comment

  1. Basta ,disaridan hazir gida urunleri almayacaksiniz,ozelliklede Musluman olmayan ulkelerden.Sonra,iceride yabanci firmalara gida urunleri urettirmeyeceksiniz,guvenilmez bunlara.Sonrada dogal seyler yiyeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir