Bunun adı Chp kurnazlığı

CHP ve İYİ Parti’nin ittifakına, tüm kelime oyunlarıyla gizleme çabalarına rağmen HDP’nin de destek verdiği açığa çıkınca farklı bir yöntem denenmeye başlandı.

ANKARA’DA BAŞKA DİL, İSTANBUL’DA BAŞKA!

HDP’nin yok denecek kadar az oy aldığı Ankara’da Mansur Yavaş HDP karşıtı açıklama yaparken, daha fazla HDP oyu olan İstanbul’da Ekrem İmamoğlu HDP’ye selam çakıyor.

İSTANBUL’DA HDP OYU VAR: HDP’YLE ORTAK BİR DİL YAKALADIK

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, katıldığı bir televizyon programında, “bir HDP’li desteği görüyorum, HDP’yle ortak bir dil yakalamışsak ne mutlu bana” şeklinde konuştu.

ANKARA’DA HDP OYU YOK: HDP BİZDEN UZAK OLSUN

Ankara adayı Mansur Yavaş ise HDP’ye sözde tepki göstererek “Ankara’da hür iradesi kendi elinde olan her vatandaşımızın oyuna talibiz. Te-rör örgütleriyle aralarına mesafe koyamayanlar bizden uzak olsun” dedi.

SEZAİ TEMELLİ NE DEMİŞTİ?

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP’lileri yok sayarak, Ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz. O da işte bizim gücümüzdür. Ekrem İmamoğlu seçilmişse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürt’ün oyuyla seçilmiştir. Bize rağmen siyaset yapamayacağını bilecektir. Yapmaya çabalarsa zaten siyaseten bir karşılığı olmayacaktır. O kentin belediye başkanı olmayacak, o olsa olsa o kentin kayyumu olur. Biz bu riski alıyoruz. Seçmenlerimize diyoruz ki biz bu riski alacağız ve Türkiye’yi değiştireceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir