Brunson neden serbest bırakıldı

Brunson neden bırakıldı?

Rahip Brunson’un bırakılmasına isyan eden arkadaşlara bir mesajım var. Gelin bugün bir samimiyet testi yapalım ve şu soruyu soralım kendimize:

Şayet Rahip Brunson bugün bırakılmamış olsaydı ve yapılan yeni bir ekonomik suikast nedeniyle dolar tekrar 7 bin, hatta 8 -9 bin sınırına dayansaydı…

Merkez Bankası bir kez daha devreye girip faizleri 6 baz daha yükseltseydi ve hayat yüzde 200 daha zamlansaydı.

Bu duruma ne tepki verirdin?

İstersen sen kendini hiç yorma, ben vereceğin tepkiyi anlatayım. Bir rahip inatlaşması yüzünden ülkenin felakete gittiğini, ekonomik olarak dibe vurduğunu, işinden olduğunu, eve ekmek götüremez hale geldiğini isyan çığlıklarıyla anlatırdın.

Bunları söyleyeceğinden neden bu kadar eminim biliyor musun? Çünkü dolar ve faiz yükseldiğinden beri benzer sözleri her ortamda söylüyorsun da ondan…

Bak sevgili kardeşim!

Diyorsun ki “Madem rahibi bırakacaktınız, neden ekonomiyi bu hale getirdiniz? Doların yükselmesine, faizlerin artırılmasına neden sebep oldunuz?”

İyi de…

Amerika’nın meselesi Rahip Brunson’un serbest bırakılması değildi ki zaten. Etrafına şöyle bir dön, bak! Amerika 30 Avrupa Birliği ülkesinin yanısıra Çin, Japonya, Türkiye, Meksika gibi ülkelere de ekonomik savaş ilan etti.

Hadi bizde Rahip Brunson vardı da saldırdı, peki değer ülkelere neden saldırma gereği hissetti dersin?

Demem o ki…

Rahip Brunson, Amerika’nın Türkiye’ye ekonomik olarak saldırması için harika bir bahaneydi ve o bahaneyi kullandı Trump denen adam.

Türkiye’ye emir kulu gibi talimat verdi, “Önümüzdeki çarşamba gününe kadar serbest bırakmazsan sonuçlarına katlanırsın” dedi. Verecek olsak, adamlar bizi açık tehdit ettiklerinde verirdik ama vermedik. O çarşambanın üzerinden on çarşamba geçti ve Türkiye bu tehdide boyun eğmedi.

Yeni bir duruşma günü geldi ve yargı, Rahip Brunson’un serbest bırakılmasına hükmetti. Bırakılmamış olsa, bu bahane üzerinden yeni bir ekonomik operasyon yapılacaktı. Türkiye bu operasyonu savuşturdu.

Bırakılmasına isyan ediyorsun ve ben bu isyana saygı duyuyorum.

Ama şunu da unutmaman gerekir.

Dünyanın her yerinde ajanlar, pazarlık meselesidir. Rahip Brunson bu kadar harele güreleye rağmen serbest bırakılıyorsa, perde arkasında bir pazarlık yapıldığı yüksek ihtimaldir.

Peki bu pazarlık ne olabilir diyorsan sana son bir ay içinde yapılan birkaç açıklamayı hatırlatayım.

Amerika, YPG’nin PKK ile bağlantılı olduğunu belirten açıklamalar yapmaya başladı. Menbiç konusundaki çalışmalar, hiç olmadığı kadar hız kazandı.

Daha önce, “Menbiç’in güvenliğini ABD’lilerle birlikte sağlayacağız” diye açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı ağız değiştirdi, operasyon yapılacağının sinyali vermeye başladı. Hem Menbiç’e hem de Fırat’ın Doğusuna yapılacak bir operasyon…

Hadi bir samimiyet testi daha yapalım şimdi:

Sence Rahip Brunson mu yoksa Menbiç ve Fırat’ın Doğusunun terör örgütü PKK’dan tamamen temizlenmesi mi?

Hangisi?

Kaynak: İnternethaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir