Bölgede tansiyon giderek yükseliyor

Bölgede sıcak saatler yaşanıyor… Yaklaşırsanız vururuz uyarı geldi… Venezuela Donanması, ABD’den gelen sözde insani yardım gemilerini, “Karasularımıza girerseniz saldırıya uğrarsınız” diye tehdit etti. Yiyecek ve ilaç getiren yük gemileri, Venezuelalı bandıralı bir fırkateynin bölgeye gitmesi sonucunda karasuların dışına çıkmak zorunda kaldı. Yardım gemisi halihazırda Karayip Adaları’ndan Hollanda’ya bağlı olan Curacao Adası’nda mahsur kalmış durumda.

GEMİDEKİ MUHALİFTEN AÇIKLAMA

Gemide yer alan muhaliflerden birisi olan Nicola Stasi fırkateynin komutanıyla yaptığı konuşmayı anlattı “Saygılı bir sohbetti, ancak bir noktada bana, ‘eğer karasularımızı ihlal ederseniz, saldırıya uğrayacaksınız’ dedi” açıklamasını yaptı.

BAŞKA BİR GEMİ DAHA GELİYOR

Stasi bu tehdit sonrasında, kargo ve mürettebatın güvenliğini sağlamak için temkinli davranmaya karar verildiğini açıkladı. Bu arada Curacao’da Seven Seas adlı bir başka gemiye Venezuelaya gönderilmek üzere, 50 ton daha yardım yüklendi. Bu gelişmeyle ABD’liler boş durmayacağını bir kez daha göstermiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir