‘Bizi dünyada alt edecek hiçbir güç yok’

‘Bizi dünyada alt edecek hiçbir güç yok’ açıklaması dünyaya gereken mesajı verdi… Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Muhammed Sirus Seccad Gazi, “Bir ülke olarak Pakistan’ın ve bir millet olarak Pakistanlıların gücü ve kararlılığı sınır tanımaz” açıklamasında bulundu. Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ise, Yeni Zelanda’da cuma namazı sırasında 51 Müslüman’ın yaşamını yitirdiği ter-ör saldırısının ardından Türkiye’nin tutumunu “şefkatli, insani ve İslami” olarak nitelendirdi.

Büyükelçi Gazi’nin ev sahipliğinde ülkesinin milli günü dolayısıyla Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliğinde resepsiyon düzenlendi. Gazi, resepsiyonda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“DÜNYADA PAKİSTAN’I ALT EDECEK HİÇBİR GÜÇ YOKTUR”

Gazi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir ülke olarak Pakistan’ın ve bir millet olarak Pakistanlıların gücü ve kararlılığı sınır tanımaz. Son zamanlarda ülkemiz sıkıntılı bir zamandan geçmesine rağmen, liderlerimizin kusursuz karar verme gücü ve halkımızın güçlü iradesi sayesinde bundan zaferle çıkmasını bilmiştir. Dahası dünyada Pakistan’ı alt edecek hiçbir güç yoktur. Şundan eminim ki bizim vatanseverlikle, samimiyetle, bağlılıkla ve dürüstlükle belirlenmiş kolektif çabalarımız ülkemizi daha büyük refah ve zaferlere taşımamıza yardımcı olacaktır.”

PAKİSTAN’DAN PEŞ PEŞE TÜRKİYE AÇIKLAMALARI

Büyükelçi Gazi, en zor zamanlarda Pakistan halkıyla yan yana duran Türk halkına teşekkürlerini ileterek, iki ülke arasında var olan ilişkinin benzeri olmadığı değerlendirmesinde bulundu.

haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir