‘Ben bunlara randevu vermedim’

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Hamd olsun el birliğiyle İstanbul’u bir dünya şehri haline getirdik. Eksiklerimiz yok mu Elbette var. Bunları birlikte çözeceğiz. Yeter ki gönül bağımız güçlü olsun, yeter ki kalpten kalbe giden o yol hep açık kalsın.

“TAKSİLER KONUSUNDA HALA ŞİKAYETLER GELİYOR”

Taksiler konusunda hala şikayetler geliyor. Dijitalleşmenin kaçınılmaz bir sonucu olarak geliştirilen ve milli bir yazılım olan i-Taksi uygulaması şehir içi ulaşımda önemli bir ihtiyacı karşılayacaktır.

“ÖTV İNDİRİMİNE RAĞMEN ARAÇ KALİTESİ YETERİNCE YÜKSELTİLEMEDİ”

Diğer taraftan hizmet kalitesinin önemli bir unsuru olan araç kalitesi ÖTV indirimine rağmen hala yeterince yükseltilebilmiş değildir. Turkuaz ve siyah taksi alternatifleri bu yüzden revaç buluyor.

“TAKSİ ŞOFÖRLERİ DE İLETİŞİM BECERİLERİNİ ARTIRMALI”

Araç kalitesinin yükseltilebilmesi yanında, taksi şoförlerinin de, çağın gereklerine uygun iletişim becerileriyle donanmış olması gerekiyor. Esnaf demek, milletin taleplerine uygun hizmet veren kişi demektir.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NDE UBER BİTMİŞTİR”

Geçenlerde Dolmabahçe Sarayı’nda gençlerle bir sohbetim oldu. Çıkışta baktım dışarıda bir grup. Uber’le ilgili “bizim halimiz ne olacak” dediler. Ben de tabi kendilerine şunu söyledim: Bizim literatürümüzde Uber diye bir şey yok dedim.

Uber olayının korsan taksicilikten bir farkı yok. Sizler hangi yasaya göre böyle bir şey çıkardınız dedim? Kendi kendinize böyle bir şey çıkardınız, döküldünüz sokaklara, Uber de Uber diyorsunuz.

“UBER’İN BAŞINDAKİ ŞAHIS BENDEN RANDEVU İSTEDİ, VERMEDİM, ÇEKİP GİTTİLER”

Şu anda bizim taksilerimiz, taksicilerimizin hakkın gaspederek, kusura bakmayın size devredemeyiz dedim. Bunun için de Dünya Uber Taksiciler Kuruluşu’nun başındaki şahsa ben randevu vermedim. Hala da vermiyorum. Vermeyince bunlar da ne yaptılar, buradaki takım taklavat ne var ne yok hepsini götürdüler.

Bakın, ne aldanan olacağız, ne aldatan olacağız. Olay bu. Ben yaptığımı söylüyorum. Ama birileri de malesef bol bol yalan yanlış söylüyor.

Onun için Uber konusu Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak bizde bitmiştir. Böyle bir şey yok!

Madem insanlarımız taksiler konusunda daha yüksek standartlar istiyor. Öyleyse, hep birlikte bunları taksici kardeşlerim karşılamanın yollarını arayacaklar.

“TAKSİ İÇERİSİNDE KESİNLİKLE SİGARA İÇMEYİN, TAKSİLER PIRIL PIRIL OLSUN”

Geçenlerde İstanbul Taksiciler Odası’yla havalimanında bir araya geldim. Kendilerine de bunları söyledim. Bakın dedim, taksilerimizi icabında yenileyeceğiz. Bize düşen neyse gerekli desteği veririz. Taksicilerimiz de taksi içerisinde kesinlikle sigara içmeyecek, içtirmeyecek. Taksilerimiz de pırıl pırıl olacak.

One comment

  1. Yahu Reis.Bu taksicilerin coguda halkin en alt tabakasindan insanlar.yani car cakal takimindan.Kusura bakmayin amma,bunlara taksicilik yaptirmak,tavugu tilkiye emanet etmek gibi bir sey.Millet ,gerci toptan uc kagitci,sahtekar,hirsiz,dolandirici falan.Millet nasilsa,devletteki memurlar,politikacilar falanda aynisi,cunku,onlarda halkin arasindan cikiyor,uzaydan falan gelmiyor.Yani,biz pacayi hic bir zaman dogrultamayiz.Calismak falan iseyende bek yok,herkesin agzinda bir emeklilik,sakiz gibi geveleyip duruyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir