Bazı üzücü haberler alıyoruz

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

İşçilerimizin yüzde 1’in bile temsil etmeyen yapıların huzurumu bozmasını önüne geçtik. Bizim işçilerimiz değerlerine saygılı bu uğurda tıpkı 15 Temmuz gecesi olduğu gibi canını vermeye hazır olan insanlardır. 1 Mayıs’ta artık kavga gürültü yok. Elbette eylemciliği profesyonel meslek haline getirenler ortalığı karıştırmak istiyor ama milletin itimadı kalmadı. Üretim ve alın terini kazanç ile hakkaniyeti birbirinden ayırmıyoruz.

“ZULÜM BİZİM İNANCIMIZDA KÜFRE EŞ DEĞERDİR”

Adaletin olmadığı yerde zulüm vardır. Zulüm bizim inancımızda küfre eş değerdir. Kul hakkı konusunda hassasiyet göstermeyen başka hiçbir konuda duyarlılık çağrısında bulunamaz. Sosyal barışı onlar çatışma üzerinden biz ise uzlaşmayı esasa alırız. Emek konusunda da adalet için çalıştık.

“BELEDİYELERDE İNSANLARIN İŞİYLE OYNANDIĞINA DAİR ÜZÜCÜ HABERLER ALIYORUZ”

İşçilerimizin hak arama mücadelesini değerlendirirken hiçbir zaman üye oldukları sendika gibi kriterlerle bakmadık. 31 Mart seçimlerinin ardından kimi belediyelerde ayrımcılık yapıldığına insanların işiyle oynandığına dair üzücü haberler alıyoruz.

“BU 28 ŞUBAT DÖNEMİ KAFASIDIR”

Üstelik bu tür ayrımcılıkları meşrulaştırmak için birçok yalana ve çarpıtmaya başvuruluyor. Kimi sendikaları makbul, kimi sendikaları öteki olarak gören kafa, 28 Şubat dönemi kafasıdır. Birileri bu kafayı yeniden hortlatmaya çalışıyor. Biz hiçbir sendikaya kendi arka bahçemiz olarak bakmıyoruz.

Biz iktidara geldiğimiz zaman demokraside ve ekonomide olduğu gibi çalışma hayatındaki sorunları kucağımızda bulduk. Yaşlanan ağır ekonomik buhranlar sebebiyle işçi alımları büyük ölçüde duruştu.

“HÜKÜMETLERİMİZ DÖNEMİNDE ASGARİ ÜCRET YÜZDE 145 ARTTI”

Hükümetlerimiz döneminde Asgari ücret reel olarak yüzde 145’e yakın arttı Sosyal Güvenlik Hizmetlerini’nin tamamını insan odaklı bir anlayışla geliştirdik. Devleti çalışanlar karşısında borçlu olmasında biz çıkardık.

“BU YARDIMLARI İŞÇİ VE MEMURLARA YAPTIK”

15,5 milyar lira konut edindirme yardımları içerisinde toplam 20 milyar liralık ödemeyi biz yaptık. Bu yardımlar işçi ve memur kesimine yapılmıştır.

“MİLLETİMİZE YÖNELİK SALDIRILARIN ÜSTESİNDEN GELMEYİ BAŞARDIK”

Özellikle sağlık alanında herkesin aynı kalitede hizmet alabilmesini temin ettik. Türkiye’nin en büyük güçü milletimizin beraberliğidir. Bugüne kadar milletimize yönelik tüm saldırın üstesinde gelmeyi bu şekilde başardık.

“TEK YUMRUK OLDUĞUMUZ ZAMAN BİZE YAPILAN SALDIRILARI BERTARAF EDERİZ”

Hangi kesime olursak olalım Türkiye ortak paydasının sembolü olan ‘Rabia’mızı en üstte tutmamız gerekiyor. İşte biz o yüzde her fırsatta söylüyoruz. Ülkemizin potansiyeli o kadar büyük ki 182 milyon olsak bile hepimize yeter. Geçmişi ve geleceğiyle bam başka bir ülkeyiz. Şayet kim olduğumuzu ne olduğumuzu nereden nereye gittiğimizi unutmazsak kimse bizi teslim olamaz. Tek yumruk olduğumuz zaman bize yapılan saldırıları bertaraf ederiz.

“BİZE DURMAK DİNLENMEK HARAMDIR”

Güçlü Türkiye davasından önemli değildir. Gerektiğinde hep birlikte 82 milyon olarak hedeflerimize yürüme iradesini ortaya koyabiliriz. Dikkat ederseniz ne zaman ülke olarak bu hedeflerimizi ilan ettik o günden beri başımız beladan kurtulmuyor. Ne yaparlarsa yapsınlar hedeflerimizden vazgeçmeyeceğiz. Bize durmak dinlenmek haramdır. Siz değerli işçi kardeşlerim hep yanımızda yer aldınız. Bunun için sizlerden daha büyük ve güçlü bir destek bekliyoruz. Tüm işçilerin 1 Mayıs Emekçi Günü’nü bir kez tebrik ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir