Bakandan akıl almaz çağrı

Bu açıklama yok artık dedirtti, dünya medyası bu sözlere sessiz kaldı… İsrail Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev, abluka altındaki Gazze Şeridi’nden atılan roketin başkent Tel Aviv’in kuzeyinde isabet etmesinin ardından Hamas ve İsami Cihad hareketi liderlerine karşı sui-kast düzenlenmesi çağrısında bulundu.

Regev, “Kimin daha güçlü olduğu sorusunun cevabı çok açık. Te-rör yuvalarını boşaltmaları bile bu sefer onlara (Gazze’deki Filistinli gruplar) bir fayda sağlamayacak. Onları her yerde yakalayacağız” açıklamasında bulundu.

Regev, İsrail’in yeniden Gazze’deki Filistinli liderlere yönelik sui-kastlara başlaması gerektiğini savundu “Ne zaman ki Gazze Şeridi’ndeki Hamas ve İslami Cihad liderleri hedef alındıklarını hissederler ancak o zaman bize karşı farklı davranırlar” açıklamasını yaptı.

İSRAİL’İN PROVOKATİF SALDIRILARI TANSİYONU ARTTIRDI

İşgalci İsrail’in son 1 haftadır abluka altındaki Gazze’ye hava ve karadan yoğunlaştırdığı saldırılar sonrası bugün yeni bir gelişme yaşandı. İsrail’in saldırıları sonrası çok sayıda Filistinli şehit olmuştu. Gazze tarafından verilen cevapta da  7 İsrailli yaralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir