Bahçeli ‘ittifak yapmıyoruz’ dedi

MHP lideri devlet Bahçeli grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Petrole sahip olmak, servet içinde yüzmek kimseyi daha adil, daha vicdanlı yapmamıştır. Bugün İslam toplumları adalet ve merhametten uzaklaşarak yozlaşmanın pençesine düşmüştür. Günlerdir Suudi Arabistan kökenli Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi uluslararası bir krize dönmüştür. Ortada bir vahşet vardır. Kaşıkçı alenen ve adice katledilmiştir. Kaşıkçı’nın talep ettiği evlilik belgesi neden ABD’de verilmedi, İstanbul’a yönlendirildi.Kaşıkçı cinayetinin sır perdesi kesinlikle aralanmalıdır. Küresel bağlantıların netlik kazanması mecburiyettir.

AF AÇIKLAMASI

Teklifimiz af değildir, şartlı indirimdir. Milletimize ne dediysek onu yapmaya çalışıyoruz. Geri dönüş yok. Vazgeçmek yok. Kader mahkumlarının elinedn tutulmasına bekliyor, Gazi Meclis’e güveniyoruz. Teklifi cezaevlerini boşalsın diye vermedik.

Çok şey mi istedik? Konuşmayalım mı? Görüşlerimizi belirtmeyelim mi?

Sürekli teklifimize itiraz edenler ya dediğimizi anlamıyor, ya da suyu bulandırmaya çalışıyorlar.

2016’da doğru olan 2018’de niye yanlış olsun. Biz teklifimizin 3. maddesinde neyin dışında olacağını anlattık.

Diyorlar ki, uyuşturucu satıcıları serbest kalacak. Uyuşturucu suçundan 50 bin kişi içeride yatmaktadır. Kanun teklifimizi uyuşturucu temeline indirmek insafsızlıktır. Bunların çoğu yoksunluktan pişmanlık göstermişlerse görmeyelim mi? İstisnalar hariç cezaevlerinde bulunan insan değil mi?

Hadi uyuşturucu baronlarını konuşan yok. İnsanlık müsveddelerinin üstüne giden yok. Ne bekleniyor kurbanlarından?

İTTİFAK

MHP teklifinden asla geri dönmeyecektir. hiçbir ittifak bir tarafın yok sayılmasıyla ayakta kalamayacaktır. Parti olarak 2019 yerel seçimleri için artık bir ittifak arayışımız, beklentimiz kalmamıştır. Kendi yolumuzu kendimiz çizeceğiz. İttifak artık bitmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir