Bae ve Suudi Arabistan harekete geçti

Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşı 2 istihbarat yetkilisinin İstanbul’da casusluk iddiasıyla gözaltına alındı. Casuslardan birinin Cemal Kaşıkçı cinayetiyle bağlantısı araştırılıyor. Gözaltına alınan 2 BAE vatandaşı tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi. MİT’in operasyonu sonrası BAE ve Suudi Arabistan hemen sosyal medyadan algı operasyonuna başladı.

Milli İstihbarat Teşkilatı, Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşı olan iki istihbarat subayını yakalayarak gözaltına aldı.

Gözaltına alınan iki ismin sorgularının bizzat MİT’in bu konuda yetkin bir ekibi tarafından yapıldığı öğrenilirken, söz konusu isimlerin ‘istihbari faaliyetler’ kapsamında İstanbul’da bulunduklarını itiraf ettikleri öğrenildi.

TURİSTLER TUTUKLANIYOR YALANI

İki ajanlarının yakalanması sonrası BAE ve Suudi Arabistan algı operasyonu yapmaya başladı. Sosyal medyadan Bakan Soylu’nun, yurtdışındaki PKK terör örgütü yandaşları için yaptığı konuşma, Suud ve BAE hesapları tarafından çarptırılarak paylaşılmaya başlandı. Paylaşımlarda bugün İstanbul’da yakalan iki kişinin ajan olduklarını itiraf etmelerine rağmen gözaltına alınan turist olarak lanse ederek ‘Türkiye’de turistler tutuklanıyor’ algısı yapmaya başladılar.

Haber 7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir