Babası konuştu

Hollanda’nın Utrecht kentinde silahlı sal-dırı meydana geldi. Sal-dırıda şu ana kadar 3 kişinin hayatını kaybettiği, 6’sı ağır çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi.

Sal-dırganın yakınları, Hollanda’daki silahlı sal-dırıda şüpheli Gökmen Tanış’ın “ailevi meselelerden” dolayı tramvaydaki bir yakınına, ardından yardım etmek isteyenlere ateş açtığını söyledi.

“YAPTIYSA CEZASINI ÇEKSİN”

Sal-dırıdan bilgisinin olmadığını dile getiren baba Mehmet Tanış, “Oğlumla 11 yıldır diyaloğum yok, konuşmuyoruz. 2008 yılından bu yana görüşmediğim birisi. Sal-dırıyı gerçekleştirmesiyle alakalı, o insanın o anki psikolojisini bilemem. Aynı evde yaşadığın evladını bile tanıyamıyorsun. Yaptıysa cezasını çeksin. Ben ne yapabilirim ki. Hiç kimsenin birilerinin canını almasına hakkı yok. Olayı yapan Hollanda’da, ben buradayım. Ben 11 yıl önce dönüş yaptım. Kim olursa olsun, dediğiniz şekilde ise ne yaptığını, nasıl yaşadığını ben bilemiyorum. Ben onları, onlar da beni reddetti, konuşmuyoruz. Daha önce sal-dırgan tavırları yoktu. Aradan 11 yıl geçti. Ne oldu, neler yaşadı bilemiyorum” ifadelerini kullandı.

Baba Tanış, oğlunun amcasının kızı ile evlendiğini, 2 ay sonra boşandıklarını belirtti.

HOLLANDA’DA POLİSİN OPERASYON YAPTIĞI BÖLGEDEKİ TÜRKLER KONUŞTU

“RUHSAL SORUNLARI OLAN BİRİ”

Türkler, “Öğrendiğimiz kadarı sal-dırgan, yengesini öld-ürdükten sonra tramvaya biniyor ve bir durak sonra indikten sonra da iki kişiyi de orada öld-ürüyor. Türk olduğunu söylüyorlar ama inşallah öyle değildir” diye konuştu. Polisin, olayın şüphelisi olarak duyurduğu ismi tanıdıklarını söyleyen bazı Türkler ise, “Ruhsal sorunları olan, ailevi sorunları olan biriydi. Cezaevi geçmişi olmuştu. Hollanda hükumeti bunu te-röre bağlıyor ama biz öyle sanmıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir