Ayağına kadar gelmişti

İran lideri Ali Hamaney, ABD Başkanı Donald Trump’ın mesajına cevap vermeyeceğini ve bu ülkeyle müzakere etmeyeceklerini söyledi. Hamaney’in sözleri sonrası Japonya Başbakanı Şinzo Abe’nin getirdiği mesajı saklama biçimi olay oldu.

Japonya başbakanı Şinzo Abe Tahran’da dini lider Hameney ile buluştu. Abe, Trump’ın gönderdiği mesajı Hamaney’e verdi…

Abe’nin “ABD Başkanı’nın mesajını size iletmek istiyorum” ifadesine karşılık Hamaney, “Ciddiyetiniz ve iyi niyetiniz konusunda tereddütümüz yok, fakat Sayın Trump’ın şahsını mesaj alışverişi için uygun görmüyorum. Trump’a hiçbir cevabım yok ve olmayacak” açıklamasını yaptı.

TRUMP’IN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPTI

Japonya Başbakanı Abe’nin “ABD İran’da rejim değişikliği peşinde değil” sözü üzerine de Hamaney, şunları söyledi: “ABD ile meselemiz rejim değişikliği değildir, çünkü onların böyle bir niyeti varsa da onu gerçekleştirecek güce sahip değiller. ABD’nin önceki başkanları da geçen 40 yılda İran İslam Cumhuriyetini yok etmek istediler ancak yapamadılar. Trump’ın rejim değişikliği peşinde olmadığı sözü yalandır, eğer bunu yapabilseydi yapardı fakat yapamayacağını biliyor.”

Abe, ABD’nin İran ile “samimi müzakerelere” hazır olduğunu ifade ederken, Hamaney, buna inanmadıklarını ve “samimi müzakerelerin” Trump ile gerçekleşmeyeceğini savundu.

MEKTUBU SAKLAMA BİÇİMİ OLAY OLDU

Mesajı okumak istemeyen Hamaney Şinzo Abe’ye ne yapacağını şaşırttı. Abe Trump’ın gönderdiği mesajı arkasına sakladı.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir